Ana sayfa Araçlar Zamanlı program çalıştırma, açma kapatma programı ücretsiz indir

Zamanlı program çalıştırma, açma kapatma programı ücretsiz indir

908
0
Güncelleme:

2014-06-03_00-45-40

Otomatik olarak belirlediğiniz bir saatte seçtiğiniz bir programın kendi kendine açılıp çalışmasını ister miydiniz? Belki herkesin işine yaramaz ama eminim hatırı sayılır bir çoğunluk bazı zamanlar böyle bir yazılıma ihtiyaç duyuyor. Neyseki  tamamen bedava olan Process-Timer  isimli bir program sayesinde bu tip işleri oldukça kolay ve pratik bir şekilde çözebiliyoruz. Kısacası bu programla otomasyonlar yapabiliyorsunuz. Yani herhangi bir programın istediğiniz bir zaman diliminde otomatik çalışmasını veya kapanmasını sağlayabiliyorsunuz.  Process-Timer programının detaylı özellikleri ve kullanımı hakkında bilgileri yazının devamında okuyacaksınız…

Programı kullanırken tek yapmanız gereken belli bir saatte başlamasını istediğiniz herhangi bir uygulamanın exedosyasını seçmek ve daha sonra başlatılacağı saat ve tarihi girmek. Böylece istediğiniz program belirlediğiniz tarihte kendiliğinden açılacaktır. Tabii ki bu süreç içerisinde bilgisayarınızın ve Process-Timer uygulamasının açık halde olması gerekiyor.

Aynı işlemleri otomatikman kapanmasını istediğiniz programlar için de yapabilir, böylece sorunsuzca siz PC başında değilken istemediğiniz uygulamaların açık kalmasını engelleyebilirsiniz. Tabii ki programın bilgisayarınızı kapatmaözelliği de mevcut ve yine zamanlı şekilde kullanılabiliyor.

Karmaşık otomasyon programlarına ihtiyaç duymayanların kullanmaktan keyif alacakları bu küçük program sayesinde paralı ya da çok özellikli programlara gerek kalmıyor diyebilirim.

Dosya boyutu yalnızda 199 KB olan Process-Timer programının yukarıda da belirttiğimiz gibi lisansı tümüyle ücretsizdir. Ayrıca bu programın Windows 8/Win7/Vista/WinXP/win8.1 işletim sistemlerini desteklediğini belirtmekte de fayda var. Aşağıdan bedava indirebilirsiniz…

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here