Ana sayfa Araçlar Windows güncellemesini geri alma/silme/iptal etme/kaldırma programı

Windows güncellemesini geri alma/silme/iptal etme/kaldırma programı

1518
0
Güncelleme:

Windows güncellemeleri her zaman için faydalıdır ve düzenli olarak yapılması tavsiye edilir. Hatta otomatik güncelleştirmeleri açmanız en iyisidir. Fakat bazen bazı durumlarda otomatik gerçekleştirilen bir Windows güncellemesinin ardından bazı sıkıntılar baş gösterebilir. Güncellemeye bağlı olarak bilgisayarınızda hatalar, yavaşlamalar veya diğer sorunlar ortaya çıktıysa, bazen en iyi çözüm bu güncellemeleri kaldırarak güncellemeden önceki zamana geri yüklemek olabilir. Bu sebeple bu yazıda sizlere yapılan Windows güncellemelerini geri almak yani kaldırmak için en iyi ücretsiz yazılımı tanıtmak istiyorum.

WinUpdatesList programı bilgisayarınızda yapılan tüm Windows güncellemelerini listeler. Bunlara servis paketleri ve hotfix ler de dahildir. Hotfixler güncellemeleri için  güncellenen dosyaları görebilir ve sunulan web linkine tıklayarak Microsoft’un sitesinden bu güncelleme ile ilgili detaylı bilgi alabilir, güncellemeyi kaldırabilir veya bilgisayara metin/html/xml formatlarında kaydedebilirsiniz.

Şimdi de programın özelliklerine ve nasıl kullanıldığına dair biraz ayrıntıya girelim;

Programın arayüzü çok kolay kullanılır şekilde yapıldığı için kullanımı sırasında herhangi bir sorunla karşılaşabileceğinizi sanmıyorum. Oldukça hızlı kurulan programın çalışması da bir o kadar hızlı ve anında tüm güncellemelerin temel bilgilerini görebiliyorsunuz. Bu bilgiler arasında hash değeri hesaplaması, dosya versiyonu ve sürümü, tam adresi gibi tüm ihtiyaç duyabileceğiniz bilgiler yer alıyor.

Listede yer alan güncellemelerden herhangi bir tanesine çift tıkladığınız zamansa, kurulum tarihinden tutun da nasıl silineceğine dair onlarca bilgi ve buton karşınıza çıkıyor. Böylece Windows güncellemeleri üzerinde kaldırma işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Eğer güncellemeleri hemen silmek istemiyorsanız ancak bir uzmandan yardım almak istiyorsanız, karşınıza çıkan güncelleme listesini pek çok farklı döküman formatında kaydedebilir ve destek alacağınız kişilerle de paylaşabilirsiniz.

WinUpdatesList  programı ile yaptığım testler sırasında herhangi bir hata ile karşılaşmadım. Programın diğer bir güzel tarafı da çok az sistem kaynağı kullanması ve bu nedenle bilgisayarda donma, kasma, yavaşlama ve takılmaya neden olmamasıdır. Bence bu ücretsiz araç oldukça faydalı olabilir ve herkesin bilgisayarında bulundurmasında yarar görüyorum.

Programın Türkçe dil paketini indirmek için tıklayınız.

Lisans:Ücretsiz
Dil Desteği:İngilizce (Türkçe dil paketi linki aşağıda eklenmiştir)
İşletim Sistemi:Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1
Üretici:Nir Sofer

Programı ücretsiz olarak indirmek için aşağıdaki iki linkten sizin için uygun olanına tıklayınız. Üstteki link zip arşivi içindedir, altındaki link ise direk kurulum paketidir (yani exe dosyasıdır).

Download WinUpdatesList in zip file
Download self-install executable of WinUpdatesList

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here