Ana sayfa Araçlar Windows başlangıçta açılan programları düzenleme ve değiştirme programı

Windows başlangıçta açılan programları düzenleme ve değiştirme programı

704
0
Güncelleme:

2014-08-20_23-53-25

İnternetten ücretli yada ücretsiz (freeware) olarak bilgisayara indirip kurduğumuz programların birçoğu kendisini bize sorma gereği bile duymadan açılışta çalışan programlara ekliyor. Böylece bilgisayar her açıldığında otomatik olarak çalışıyor ve bu tarz programların sayısı arttıkça da bizler bilgisayarın açılmasını dakikalarca bekliyoruz. Bilgisayarın daha hızlı açılması ve açıldıktan sonra bile hızlı çalışması için Windows’un başlangıcında açılan programlardan işimize yaramayanları seçip kaldırmamız (iptal etmemiz) gerekiyor. Bu iş için tamamen ücretsiz ve kullanması çok kolay olan  Synei Startup Manager programını tavsiye ediyorum.

Synei Startup Manager programı sayesinde açılışta devreye girmesini istediğiniz programları belirleyebildiğiniz gibi istemediğiniz programları da engelleme şansına sahipsiniz. Ayrıca toplu bir şekilde program ekleme ya da çıkarma opsiyonu da mevcut.

Açılış sırasında aktif hale gelecek olan programlarda bir değişiklik olursa veya başka bir program bu alana müdahale ederse Synei Startup Manager içerisindeki “Refresh” butonunu kullanarak da bu değişiklikleri görebilirsiniz.

Synei Startup Manager bilgisayarın başlangıç programlarını değiştirme programımızın dosya boyutu sadece 2,28 MB olup Win8/Win7/Vista/WinXP işletim sistemleriyle uyumludur ve lisansı tümüyle bedavadır.

25-3-2013 15-03-08

Synei Startup Manager

Version: 1.62
Release Date: August, 18, 2014
Program Size: 2.2 MB

System Requirements

Windows XP, Vista, 7, 8, or Server (32/64 Bits)
10 MB Disk Space
128 MB or more RAM
.NET Framework 3.5

 http://www.synei.com/items/downloads/download-startup-manager


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here