Ana sayfa Resimli Anlatımlar Windows 7 Klasörlerin Arka Planı Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım

Windows 7 Klasörlerin Arka Planı Nasıl Değiştirilir? Resimli Anlatım

2157
0
Güncelleme:

Windows 7 de Klasörün Arka Plan Rengini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Artık klasörlerinizin arka plan rengini yada resmini kendi keyfinize göre değiştirebilir ve karakterinize uygun olarak kişiselleştirebilirsiniz. Böylece klasörleri ayırmak ve tanımak sizin için daha kolay olur. Ayrıca windowsunuzun görünümü daha renkli ve hoş bir hale gelir.

Windows 7 işletim sisteminde klasörlerin arka planına resim koyma ve arkaplan resmini değiştirme işlemlerinin nasıl yapılacağı aşağıda resimli bir şekilde anlatılmıştır.

Öncelikle bu iş için gerekli ücretsiz programı buradan bedava indirin.

Windows 7 Folder Background Changer adındaki program tam da bu iş için tasarlanmış. Programı indirdiyseniz klasörlerinizi renklendirelim.

Windows 7  de Klasör Arkaplanı Değiştirme

Program indikten sonra çift tıklayarak kuruluma başlayalım. İlk olarak program açıldıktan sonra “Browse” butonuna tıklayıp değiştirmek istediğiniz klasörü seçin

Windows 7  de Klasör Arkaplanı Değiştirme

Ardından ‘Apply To Sub Folders‘ın yanında ki onay kutucuğunu işaretledikten sonra, “Change Background Image” butonuna tıklayıp arkaplan yapmak istediğiniz resmi seçin. Tek yapmanız gereken bu. Programı ve klasörü kapatın. Klasörü yeniden açtığınızda klasör arkaplanının değiştiğini göreceksiniz.

Windows 7  de Klasör Arkaplanı Değiştirme

Eğer beğenmediyseniz ve kaldırmak istiyorsanız yine aynı işlemleri yapıp “Remove Background Image” butonuna tıklayarak arkaplanı kaldırabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here