Ana sayfa Web Programlama Wikipedia scripti indir (PHP) vikipedi teması

Wikipedia scripti indir (PHP) vikipedi teması

1003
0
Güncelleme:

mediawiki_mediawiki-genel-bakis_690x533.jpg (690×533)

Kendi wikipedia sitenizi açmaya ne dersiniz?

Herhangi bir konu ile ilgili veya genel olarak ansiklopedik bilgilerin yer aldığı bir Wikipedia benzeri websitesi sahibi olmak ister miydiniz?

MediaWiki isteyen herkese bu şansı veriyor. Tamamen bedava olan bu PHP scripti sayesinde bilgi hazinenizi internete aktarıp tüm insanlığın hizmetine sunabileceksiniz.

Kolay kullanımıyla ve farklı şablon örnekleriyle kendi ansiklopedinizi oluşturabilirsiniz. Bunun için PHP VE MYSQL destekli bir hosting’e sahip olmanız gerekiyor. Normal bir web sitesi kurar gibi, dosyaları sunucuya yüklüyorsunuz ve gerekli ayarları yaptıktan sonra yayınlıyorsunuz. Bu şekilde ansiklopedinizi internette herkese duyurabilirsiniz. Bunun dışında bilgisayarınızdan da kullanabilirsiniz. Bunun için yerel sunucu oluşturabileceğiniz XAMPP yazılımını indirmelisiniz. Ancak bu şekilde kullandığınızda, ansiklopedinizi sadece siz veya aynı internet ağını kullandığınız kişilerin görebileceğini unutmayın.

MediaWiki’yi kurduktan sonra, kısa ısınma turunun ardından rahat bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Ansiklopedinizde kullanmak istediğiniz şablon örnekleri de bu yazılım içinde yer alıyor. Ücretsiz olarak sunulan yazılım, birçok proje için kullanılabilir. Basit ve kullanışlı arayüzü sayesinde kısa süre içinde kendi ansiklopedinizi kurabilirsiniz.

MediaWiki php scriptinin dosya boyutu 18.95 MB olup lisansı tümüyle ücretsizdir.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here