Ana sayfa Resimli Anlatımlar Vista’da Kullanıcı Hesabı Denetimi Kapatma İptal Etme Kaldırma Resimli Anlatım

Vista’da Kullanıcı Hesabı Denetimi Kapatma İptal Etme Kaldırma Resimli Anlatım

1336
0
Güncelleme:

Windows Vista işletim sistemini kullanan bilgisayarın kullanıcı hesabı denetimi nasıl kaldırılır nasıl kapatılır nasıl iptal edilir?

Windows Vista’nın asayiş polisi havasındaki kullanıcı hesabı güvenlik denetimi özelliği; ne zaman bir program çalıştırsanız ya da ayarlarda bir değişiklik yapsanız; “Bu program güvenlik gerekçeleri ile durduruldu, eğer programı siz çalıştırdıysanız Devam’a tıklayın.” şeklinde bir mesaj görüntülüyor. Kullanıcı hesabı güvenlik denetimi soruları; herhangi bir program yüklendiğinde/kaldırıldığında; bir donanım sürücüsü yüklendiğinde; herhangi bir programa sağ tık menüsünden yönetici olarak çalıştırılmak istendiğinde; otomatik güncelleştirme ayarları değiştirildiğinde; Windows güvenlik ayarları değiştirildiğinde; kullanıcı hesabı güvenlik denetimi ayarları değiştirildiğinde; yeni kullanıcı hesabı eklendiğinde veya kaldırıldığında; başka bir kullanıcının dosyaları değiştirildiğinde; kullanıcı hesabı üzerinde değişiklik yapıldığında ve görev zamanlayıcısı ve sistem geri yükleme çalıştırıldığında görüntülenir. Microsoft, Vista’nın bu özelliğinden dolayı çok eleştiri alsa da, şirket yetkilileri bu özelliği kullanıcıdan onlardan habersiz çalışabilen kötü amaçlı yazılımları ilk etapta engellemek için çıkardıklarını belirttiler. Bilgisayarınıza yeni bir Vista işletim sistemi kurduktan sonra gelen bu sorudan bıktıysanız bu dersimizi okuduktan sonra ve anlatılanları uygulayarak Vista’nın kullanıcı hesabı güvenlik denetimini kapatabilirsiniz.

Vista nın İzin Ver & Verme Sorularından Kurtulmak

İlk önce Denetim Masası‘nı açın ve arama çubuğuna UAC yazın arama çubuğunun altında “Kullanıcı Hesapları” başlığı altında “Kullanıcı Hesabı Denetimini aç/kapa” şeklinde bir bağlantı görüntülenecektir. Bu bağlantıya tıklayın ve açılan penceredeki “Bilgisayarımı korumak için Kullanıcı Hesabı Denetimini (UAC) Etkinleştir” kutucuğundaki işareti kaldırıpTamam‘a tıklayın. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra yaptığınız ayarlamalar aktif hale gelecektir.

Vista nın İzin Ver & Verme Sorularından Kurtulmak

Bu UAC özelliğini kaptıktan sonra Vista görev çubuğunda Microsoft’un ünlü güvenlik uyarısı olan kırmızı çarpı işareti görüntülenecektir. Bu güvenlik uyarısınıVista nın İzin Ver & Verme Sorularından Kurtulmakkaldırmak içinse önce tekrar Denetim Masası’nı açın. Pencerenin solunda bulunan Güvenlik Merkezi Uyarı Yönetimi Şeklini Değiştirin seçeneğine basın ve açılan penceredeki tüm kutucukların işaretlerini kaldırın. Tamam‘a tıkladıktan sonra görev çubuğunuzdaki sinir bozucu güvenlik uyarılarından ömür boyu muafsınız.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here