Ana sayfa Resim ve Grafik Videolardan hareketli gif ve avatar oluşturma resimli anlatım – Nasıl Yapılır

Videolardan hareketli gif ve avatar oluşturma resimli anlatım – Nasıl Yapılır

1255
0
Güncelleme:

İzlediğiniz ve hoşunuza giden bir videonun belirli bir sahnesini seçip bu sahneyi hareketli bir animasyon fotoğrafına yani GIF resim formatına dönüştürmek ister misiniz?

Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde ya da eğlenceli forumlar ve bloglar gibi websitelerde her gördüğümüzde ya çok şaşırdığımız ya da çok güldüğümüz hareketli GIF resimlerini yapmak aslında hiç de o kadar zor değil.

Sizi güldüren bir videodaki komik görüntüyü kesip çıkararak bundan hareketli bir GIF animasyon resmi hazırlamak için sizlere önereceğimiz programın adı   Movie to Animated GIF Converter. İsminden de anlaşılacağı üzre programın görevi filmlerden yani videolardan görüntleri alıp GIF formatıan dönüştürmek (çevirmek).

Program tamamen ÜCRETSİZDİR.

25-3-2013 15-03-08

 

Programın kullanımına gelecek olursak;

Video’dan hareketli GIF nasıl yapılır?

Movie to Animated GIF Converter AVI, MPEG ve WMV dosyalarından gif yapabiliyor. Öncelikle gif yapacağınız video dosyasını açın.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Şimdi videonun ilerle çubuğu yanındaki iki simgeyi kullanarak gif dosyasının başlangıcı ve sonunu belirleyebilirsiniz. Sol taraftaki parantez işareti başlangıç, sağ taraftaki de bitişi belirlemek için kullanılıyor.. Öncelikle videoda Gif’in başlamasını istediğiniz yere gelin ve sol taraftaki tuşa basın. Bitiş noktasını ayarlamak için de tekrar videodan istediğiniz noktaya gelin; bu sefer sağ taraftaki tuşa basarak bitiş noktasını ayarlayabilirsiniz. Ayarladığınız başlangıç ve bitiş noktaları sol altta gösteriliyor. Buradaki zaman bilgilerinden en baştaki başlangıç ve bitiş noktaları; ortadaki sahnenin videodaki zamanı; en sondaki de videonun toplam süresi.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Gif olarak saklamak istediğimiz bölümü belirledikten sonra Extort menüsünden “Eptort to animated GIF” seçeneğine tıklayın.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Kayıt yerini seçtikten sonra gelen ekranda isterseniz gif dosyasını boyutunu % 50 (Windows 7’de %50 ve %25) küçültebilirsiniz.

Hareketli Gif, Avatar Yapmanın Kolay yolu

Artık hareketli gif dosyanız hazır. Gif dosyasını hazırlarken uzun süreli olmamasına dikkat edin. Ayrıca Gif’i hazırladığını videonun kalitesi yüksekse Gif dosyasının boyutu büyük olacağından forumlarda, sitelerde vb. yüklenmesi yavaş olabilir.

Nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler PROGRAMLAR.COM sitesinden alınmıştır. Kendilerine bu bilgilendirici ve faydalı içerik için teşekkür ederiz…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here