Ana sayfa Resimli Anlatımlar Video Kesme Programı Türkçe Video Kesmek İçin Program Resimli Anlatım, Videodan Bir...

Video Kesme Programı Türkçe Video Kesmek İçin Program Resimli Anlatım, Videodan Bir Bölümü Parçayı Kesip Çıkarmak

2631
0
Güncelleme:

Videolardan belirli bir kısım nasıl kesilir nasıl çıkarılır?

Videonun bir bölümünü ayırmak nasıl yapılır?

Bu yazıda  bir videodan istediğiniz bir bölümü alıp, dilediğiniz biçime kolayca nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Total Video Converter programını buradan indirebilirsiniz.

Programı çalıştırın ve video editörünü çalıştırın.

Programı çalıştırdığınızda altta solda bulunan New Task bölümüne gelin (program ilk açılışta otomatik olarak bu menüyü açıyor) ve buradan Video Editor seçeneğine girin.

Total Video Converter ile Video Kesme

Videonuzu ekleyin ve istediğiniz bölümü seçin.

Yeni açılan pencereden üstte bulunan Add Videos seçeneği ile kesme işlemi uygulayacağınız videoyu seçin. Video listesinin hemen altında bulunan Edit seçeneğine tıkladığınızda, videonun istediğiniz kısmın seçebildiğiniz pencere gelecek. Burada dosyanın içinden istediğiniz bölüme gelin ve keseceğiniz kısmı üzerinde köşeli parantez bulunan düğmeler aracılığıyla seçin (başlangıç noktasını seçmek içi soldakine, bitiş noktasını seçmek için sağdakine tıklayın). Altta bulunan Ok düğmesine basarak kesme işlemini tamamlayın. Şimdi sıra geldi dosyayı dönüştürmeye. Ok düğmesine badtığınızda önceki ekrana döneceksiniz, burada aşağıdaki Save to Convert düğmesine basın.

Total Video Converter ile Video KesmeTotal Video Converter ile Video Kesme

Dönüştürmek istediğiniz biçimi seçin.

Bir önceki adımda Save to Convert seçeneğini işaretledikten dönüştürebileceğiniz biçimlerin bulunduğu seçim ekranı karşınıza gelecek. Burada bulunan birçok profilin arasından size uygun olanı seçebilirsiniz. Biz eğitimde Video File – XviD AVI seçeneğini kullandık.

Total Video Converter ile Video Kesme

Dönüştürme işlemini başlatın.

Dönüştürmek istediğiniz biçimi tercih ettikten sonra ana ekrana döneceksiniz. Burada işlemi başlatmak için tek yapmanız gereken Convert Now düğmesine tıklamak. Dönüştürme işlemi başlayacak ve işlem tamamlandıktan sonra oluşturulan dosyanın bulunduğu klasör otomatik olarak açılacaktır.

Total Video Converter ile Video Kesme

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here