Ana sayfa Resimli Anlatımlar Unlocker Dosya Silme Programı Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

Unlocker Dosya Silme Programı Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

3094
0
Güncelleme:

unlocker-02-700x350.png (700×350)

Unlocker programı nedir ne işe yarar? Unlocker programıyla silinmeyen bir dosyayı nasıl sileriz?

Unlocker program ayarları nasıl ayarlanır? Unlocker kullanımı hakkında bilgi.

Windows bilgisayarda çalışırken bazen bir dosyayı silmek istediğinizde hata uyarısı alırsınız ve ne kadar uğraşsanız da windows sizin o dosyayı silmenize izin vermez.

Peki silinmeyen bu baş belası dosyaları silmenin bir yolu yok mu? Tabi ki var, sonuçta demokrasilerde çareler tükenmez. Fakat silmeye çalışırken engelleyen ve hata uyarısı veren bu dosyaları silmek için çok ufak boyutlu bir programı indirip kurmanız gerekecek. Program tamamen ücretsizdir. Unlocker programını indirmek için buraya tıklayınız.

25-3-2013 15-03-08

tutorial2.png (578×212)

Unlocker‘ı indirip kurduktan sonra program farenizin sağ sağ tık menüsüne yerleşecektir.

Silmeyi istediğiniz dosya üzerine gelin ve sağ tık yapın. Sağ tık menüsündeki listeden Unlocker seçeneğini işaretleyin:

Unlocker

Karşınıza çıkacak Unlocker menüsünden Sil seçeneğini işaretleyerek istediğiniz dosyayı silebilir,Yeniden Adlandır seçeneğini belirleyerek varsayılan dosya ismini değiştirebilir ve Taşıseçeneği ile dosyayı dilediğiniz başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Unlocker

Eğer silmeye çalıştığınız program veya klasör o anda başka uygulamalarla bağlantılı olarak veya kendi başına işlevini sürdürüyorsa (program kapalı olduğu halde) Unlocker seçeneğini belirlediğinizde karşınıza bir işlem dizini çıkacaktır:

Unlocker ile Dosya Silmek

Bu işlem dizininde devam etmekte olan işlevleri Kilidi Aç seçeneği ile durdurabilir, devam eden tüm işlemleri sonlandırdıktan sonra ise programı tamamen silebilirsiniz.

Unlocker kimi durumlarda silme işleminin tamamlanabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı şart koşabilir. Böyle durumlarda karşınıza çıkacak Hata ekranında Evet butonuna basarak silme işleminin bilgisayar bir sonraki sefer açıldığında tamamlanmasını sağlayabilir veyaEvet dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Unlocker ile Dosya Silmek

Unlocker, kullanım kolaylığı ve işlevselliği bakımından dosya silme alanında kullanabileceğiniz en iyi programlardan birisidir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here