Ana sayfa İnternet UltraVNC İndir Bilgisayarı uzaktan yönetme ve kontrol etme programı

UltraVNC İndir Bilgisayarı uzaktan yönetme ve kontrol etme programı

443
0
Güncelleme:

VNC’nin açılımı Virtual Network Computing yani sanal ağ programlamadır.

UltraVNC son sürüm

Basit ve güçlü bir protokole dayanarak, VNC bağlantıları size internet bağlantısı veya özel ağları kullanarak bir bilgisayardan başka bir bilgisayara bağlanma, o bilgisayarı izleme ve kontrol etme (yönetme) imkanı sunar.

UltraVNC programı da iki yada daha fazla bilgisayar arasında VNC bağlantıları kurmanızı sağlar. UltraVNC ücretsizdir, ama müşteri desteği ve uzaktan yönetimi sağlama konusunda yeteri kadar güçlüdür. Programı kullanmak kolay olsa da, yeni başlayanlar için pek uygun olmayabilir. Mesela bu programı hem kendi bilgisayarınıza hem de sunucuya kurmanız gerekiyor ve her iki bilgisayarın da gerekli izinleri vermesi için ayarlanması gerekiyor. Programın resmi sitesinde çeşitli ekran görüntüleri bu konuda size yardımcı olabilir. Ağ konfigürasyonlarını yapan herkes, VNC bağlantı oluşturma işlemini çok kolay ve pratik bir şekilde hemen gerçekleştirebilir.

Tıpkı diğer VNC programları gibi, UltraVNC’de iki ana kısma ayrılır. Bunlar görüntüleyici ve sunucudur. Programın dosyasını indirdiğinizde her ikisini de indirmiş oluyorsunuz. Kurulum sırasında bir şifre oluşturuyorsunuz ve güvenlik duvarında UltraVNC için izin veriyorsunuz. Görüntüleyici aracının pek çok seçeneği mevcut. Bunlar arasında izin vermek istediğiniz erişim ve kontrol seviyesi, görüntüleme ayarları, pano transferini iptal etme gibi şeyleri sayabiliriz. Ama bence varsayılan ayarları kullanmak yani mevcut ayarları değiştirmemek en iyisi ve en güvenlisi. Ayrıca bu ayarları her iki bilgisayarda da yapmanız gerekiyor. Fakat loopback bağlantıları sayesinde ana bilgisayardan bağlantıyı test edebiliyorsunuz. Eğer ayarları doğru yaptıysanız, ekranda ayna içinde ayna olan sonsuz bir şekil göreceksiniz. Bundan sonrası artık çok kolay. Şimdi uzak masaüstü bağlantısını hemen kolayca kurabilirsiniz.

UltraVNC son sürüm

UltraVNC programına kim ihtiyaç duyar?

Evdeki yada iş yerindeki bilgisayara uzaktan bağlanması gereken herkes ihtiyaç duyabilir. Yazılım geliştiriciler ise bu programı sürüm yada konu güncellemeleri için kullanabilir. Ağ yöneticileri uzaktaki bilgisayarları izleyebilir veya yönetebilir. Ya da evdeki ağınızı kontrol edebilirsiniz.

UltraVNC 32-Bit İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

UltraVNC 64-Bit İndirmek İçin Buraya Tıklayınız

  • Dosya Boyutu: 3.3 MB
  • Programın Kullanım Lisansı: Ücretsiz
  • Uyumlu İşletim Sistemlerin Listesi: Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows XP, Windows Vista
  • Arayüz Dili: İngilizce

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here