Ana sayfa Araçlar Türkçe Windows Bilgisayarı Temizleme Programı Hızlandırma Bakım Onarma Performans Arttırma

Türkçe Windows Bilgisayarı Temizleme Programı Hızlandırma Bakım Onarma Performans Arttırma

972
0
Güncelleme:

CCleaner1.jpg (706×518)

Ve işte herkesin bilgisayarında mutlaka ama mutlaka olması gereken bir programla daha karşınızdayız. Eminim birçoğunuzun bu programdan haberi vardır çünkü dünyaca ünlü ve güvenilir bir programdır fakat hala kullanmayanınız varsa çok şey kaçırdığının henüz farkında değil demektir. Bugünkü bilgisayarların olmazsa olmazlarından biri olan CCleaner isimli bu programın neler yapabileceğini ve ne kadar faydalı özelliklerinin olduğunu bu yazıda tüm ayrıntılarıyla açıklamaya çalışacağız:

CCleaner bilgisayarlarına bakım yaparak sisteminin ilk günkü hızına kavuşmasını isteyen kullanıcılar için geliştirilen bir sistem temizleme,optimizasyon ve bakım aracıdır. Program yardımıyla bilgisayarınızda yer alan gereksiz dosyaları silerek, sisteminizi çok daha istikrarlı ve performanslı bir hale getirebilirsiniz. Sistem temizliği konusunda dünya üzerinde birçok insanın bir numaralı tercihi olan CCleanerbilgisayarınızı hızlandırmak için kullanmanız gereken en temel bakım araçlarını içerisinde barındırmaktadır.

Programın şık ve sade arayüzü üzerinde sizleri karşılayan Cleaner,Kayıt DefteriAraçlar ve Ayarlar olmak üzere dört farklı bölüm bulunmaktadır.

Cleaner bölümü altında yer alan Windows ve Uygulamalar olarak iki farklı sekme yer almaktadır. Windows sekmesi üzerinde yapacağınız tarama sonucunda işletim sisteminiz üzerinde bulunan gereksiz dosyalar bulunarak kaldırılacaktır. Uygulamalar bölümündeyse tarayıcılarınız ve bilgisayarınıza kurulu olan yazılımlar tarafından depolanan gereksiz dosyalar bulunarak kaldırılacaktır.

Kayıt Defteri bölümü altında bilgisayarınızın bütünlüğünü sağlayarak sistem performansınızı arttıracak hatalar taranacak ve tümü teker teker giderilecektir. Düzenlenecek dosyalar arasında DLL dosyaları, ActiveX ve Class Sorunları, Kullanılmayan Dosya Uzantıları, Yükleyiciler, Yardım Dosyaları ve benzeri seçeneklerle ilgili sorun ve hatalara çözüm getirilmektedir.

Araçlar bölümü altında program ekle/kaldırbaşlangıç uygulamalarıdosya bulucusistem geri yükleme ve sürücü temizleme özellikleri yer almaktadır. Program ekle/kaldır ile sisteminizde kurulu program ve uygulamaları yükleyip kaldırabilir, başlangıç uygulamaları ile sisteminiz açıldığı sırada otomatik olarak çalışan program ve uygulamaları düzenleyebilir, dosya bulucu ile aradığınız dosyaları kolayca bulabilir, sistem geri yükleme sayesinde sisteminizi daha önceden belirlenmiş herhangi bir tarihe geri yükleme yapabilir ve sürücü temizleme özelliği sayesinde daha önce sabit diskinizden silinen verileri geri getirilmeyecek şekilde silebilirsiniz.

* Programı Türkçe olarak kullanabilmek için kurulum sırasında diller arasından Türkçe’yi seçin.

CCleaner’ın kalıcı dosya silme, kayıt defteri hatalarını onarma, bozuk girdileri silme, bilgisayarı hızlandırma ve performansını arttırma, harddiskte boş yer açma gibi sayısız özelliği hakkında detaylı bilgileri yukarıda sizlerle paylaştık. Tüm bunların ardından OyunveProgram.Com sitesi olarak bütün dünyada en çok kullanılan programlardan biri olan CCleaner’ı herkese kesin bir kararlılıkla tavsiye ediyoruz…

Win8/Win7/Vista/WinXP/Win2000

Boyut: 4.53 MB

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here