Ana sayfa Eğitim ve Ev Yazılımları Türkçe Bedava Soru Bankası Hazırlama Programı İndir, Sınav Soruları Hazırlama Yazılı Yapma...

Türkçe Bedava Soru Bankası Hazırlama Programı İndir, Sınav Soruları Hazırlama Yazılı Yapma Programı

2959
0
Güncelleme:

42123.jpg (250×237)

Soru Bank Soru Hazırlama Programı indir Açık Soru Bank

Açık Soru Bank, öğretmenlere yönelik hazırlanmış ücretsiz bir soru bankası programıdır. Soru Hazırlama Programı soru bankasına kolayca sorular ekleyebilir, eklediğiniz bu sorularla kolayca sınavlar hazırlayabilirsiniz.

açık soru bank özellikleri :
1- soruları ders, seviye, ünite ve konu bazında sınıflandırabilme.
2- kolayca soru ekleme, bu sorulardan sınavlar yapabilme.
3- cevap anahtarları çıkarabilme.
4- sorulara çözüm/cevap ekleyebilme.
5- sorulara ms word denklem düzenleyicisi kullanarak, openoffice math kullanarak veya mathtype kullanarak denklem ekleyebilme (hangi programı kullanarak denklem ekleyecekseniz, adı geçen programın bilgisayarınızda yüklü olması şarttır.).
6- sorulara resim ekleyebilme.
7- eklenen resimleri, denklemleri istenen şekilde soruya hizalayabilme.
8- sınav hazırlama işleminden önce soruların sıralarını karıştırabilme (bu sayede farklı gruplar oluşturabilirsiniz.).
9- ms word, openoffice.org ile tam uyumludur.
10- sorularınızı şifreleyerek kaydedebilme.
11- sorulara ms paint ile programın içinden çizim ekleyebilme.
12- doc veya rtf dosyasından kolaylıkla soru ekleyebilme.
13- sorulara ms word kullanarak programın kendi içinden imla denetimi yapabilme (bu özelliğin kullanılabilmesi için ms word bilgisayarda kurulu olmalıdır.).
14- soruları tek tek ithal edebilme (ms word veya openoffice ya da wordpad uyumlu olarak kaydedilebilir. dilerseniz herhangi bir rtf editör ile de açabilirsiniz.).
15- oluşturulan sınavı veya cevap anahtarını doc, rtf veya html olarak kaydedebilme (bu sayede oluşturduğunuz sınavlarınızı kaydederek usb belleklerinizde taşıyabilirsiniz. ms word veya openoffice ile açabilirsiniz.).
16- programda veri kaybını en aza indirmek için yedekleme sistemi mevcuttur. sorularınızın tamamını yedekleyebilir, isterseniz bu yedeği kolaylıkla geri yükleyebilirsiniz.
17- açık soru bank, gnu/gpl lisanslıdır, yani açık kaynak kodludur. kaynak kodlarıyla dağıtılmaktadır. bu nedenle kesinlikle virüs veya kötü amaçlı yazılım/kod içermez.
18- programda soru paket sistemi bulunuyor. program ile kaydettiğiniz sorulardan istediklerinizi program yardımıyla kolayca, diğer kullanıcılarla paylaşabileceksiniz. ayrıca diğer kullanıcıların hazırladığı soru paketlerini kendi programınıza ekleyebileceksiniz.
19- programda bulunan sorularınızın özelliklerini toplu olarak toplu soru işlemleri aracı ile kolaylıkla değiştirebileceksiniz.
20- programın videolu yardım dosyaları mevcuttur. bu sayede, programın nasıl kullanılacağını ayrıntılı olarak görebileceksiniz.

25-3-2013 15-03-08

Boyut: 10.30 Mb
Lisans: Ücretsiz
Dil: Türkçe
Üretici: Ferhat Aydın

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here