Ana sayfa Resimli Anlatımlar Türkçe Müzikli Slayt Şov Yapma Programı 2017 İndir Ücretsiz Sesli Slayt Sunum...

Türkçe Müzikli Slayt Şov Yapma Programı 2017 İndir Ücretsiz Sesli Slayt Sunum Hazırlama Oluşturma

8197
0
Güncelleme:

screen capture of Bolide Slideshow Creator

Slayt ptogramı Bolide Slideshow Creator ile fotoğraflarınızdan çeşitli video formatlarında müzikli slayt şovları hazırlayabilirsiniz.  

Bolide Slideshow Creator programı ile nasıl slayt gösterisi hazırlayacağınızı Slayt Gösterisi Hazırlam adlı eğitimimizden öğrenebilirsiniz.

Bolide Slideshow Creator, bilgisayarınızdaki resimlerden, fotoğraflardan pratik bir şekilde müzikli slayt şovu hazırlamanıza olanak sağlayan ücretsiz, Türkçe dil desteğine sahip pratik bir slayt programıdır. Bolide Slideshow Creator programı yaptığınız slayt gösterisini AVI, WMV ya da MKV video olarak kaydetmenize olanak sağlamaktadır.

Boyut: 8.36 MB

Lisans: Ücretsiz

25-3-2013 15-03-08

Müzikli Slayt Gösterisi Hazırlama (Resimli Anlatım)

Resim Ekleme
Önce slayt gösterisinde kullanmak istediğiniz resimleri seçin. Bunun için sol üst köşedeki klasör simgesine tıklayın ve eklemek istediğiniz resimleri seçip “Aç” tuşuna tıklayın.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Daha sonra sol panelde gözüken resimleri tutup aşağıdaki panellere tutup sürükleyin. Bu şekilde slayt gösterisine resim ekleyip sıralamalarını belirlemiş oluyorsunuz. Slayt gösterisinde gözükmesini istediğiniz ilk resmi en sola yerleştirip diğer resimleri de yerlerini ayarlayın. Resimlerin ekranda gözükme süresini ister toplu olarak isterseniz de her resim için ayrı ayrı yapabilirsiniz. Süresini belirlemek istediğiniz resmin üstüne tıklayın ve “Süre parçası” yazan kısımdan süreyi ayarlayıp hemen yanındaki küçük yeşil tik işaretine tıklayıp onaylayın.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Resimlerin ekran kalma süresini toplu olarak değiştirme için sağ taraftaki büyük tik işaretinin yanındaki oka tıklayın ve açılan menüden “Tüm.işaretli” seçeneğine tıklayın. Tüm resimlere tik atıldığını göreceksiniz. Gene “Süre parçası” kısmından süreyi ayarlayabilirsiniz.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Geçiş Efekti Ekleme
Slayt gösterisini zenginleştirmek için fotoğraflar arasında çeşitli geçiş efektleri yerleştirebilirsiniz. Üst bölümde “Geçiş” sekmesine gelin. Listedeki efektlerin üzerine tıkladığınızda sağ taraftaki pencerede efektin nasıl bir şey olduğunu görebilirsiniz. Resimleri yerleştirmede olduğu gibi efektin adına basılı tutup sürükleyin ve istediğiniz iki resmin arasına bırakın. Gene resimlerde olduğu gibi geçiş efektlerinin de süresini ayarlayabilirsiniz.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Müzik Ekleme
Slayt gösterinize kolayca ses ve müzik dosyaları da ekleyebilirsiniz. Üst bölümden “Ses dosyaları” sekmesine gelin ve üzerinde nota işareti olan klasöre tıklayıp kullanmak istediğiniz ses dosyasını seçin ve “Aç” düğmesine tıklayın.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Ardından “Dosya Adı” başlığı altına gelen müzik dosyasını tutup alt bölümde “Ses parçası buraya sürüklenebilir…” yazan çubuğa sürükleyip bırakabilirsiniz.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Metin Ekleme
Slayt gösterinizdeki resimlere metin eklemek isterseniz önce üst taraftan metin sekmesine gelin. Ardından metin yazmak istediğiniz resmi seçin (Tüm resimlere metin eklemek istiyorsanız resim ekleme adımının da anlatılan tümünü seçme işlevini kullanabilirsiniz.). Resmi veya resimleri seçtikten sonra mavi renkteki “T” simgesine tıklayın. Sağ bölümde resmin üzerine bir yazı alanı geldiğini göreceksiniz. Bu alanı tutup resmin istediğiniz yerine getirebilirsiniz ve kenarlarından çekerek büyüklüğünü değiştirebilirsiniz. İstediğiniz metni girip, fontu ve rengi ayarladıktan sonra “Ok” tuşuna tıklayarak yazıyı ekleyebilirsiniz. Yazıyı kaldırmak için resim üzerindeki kutuya tıklayıp klavyeden “del” tuşuna basmanız yeterli.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Yakınlaştırma Efekti Ekleme
Üst bölümdeki Effects başlığında Pan ve Zoom efekti bulunuyor. Bu efekti kullanarak görüntünün slayt gösterisindeki resimlerin belli yerlerine yakınlaşmasını, resmin belli yerlerinde gezinmesini sağlayabilirsiniz.

“Create”e tıkladığınızda sol taraftaki pencerede biri yeşil diğeri iki kırmızı iki çerçeve olduğunu göreceksiniz. Yeşil çerçeve, yakınlaştırma efektinin başlangıcında, kırmızı çerçeve ise efektin sonunda ekranda resmin neresinin , ne kadar gözüktüğünü gösteriyor. İki çerçevenin de yerini ve büyüklüklerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca “Common Time” kısmından efektin süresini ve altındaki ayar çubuğu ile de efektin hızını belirleyebilirsiniz.

Slayt Gösterisi Hazırlama (Videolu anlatım)

Bolide Slideshow Creator programı ile slayt gösterisi hazırlamak hakkında sormak istediklerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Boyut: 8.36 MB

Lisans: Ücretsiz

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here