Ana sayfa İş-Muhasebe Türk Lirası TL Yeni Simgesini Bilgisayara İndir Yükle

Türk Lirası TL Yeni Simgesini Bilgisayara İndir Yükle

1201
0
Güncelleme:

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bir yarışma sonucunda seçtiği simgeyi bilgisayarınıza kurmanızı sağlar. Bu simgeyi bundan sonra yazacağız TL yerine kullanabilirsiniz.

Kurulum için indirmiş olduğunuz dosyayı iki kere tıklatıp, program açıldığında işletim sisteminiz sizden yönetici yetkileri ile giriş yapmanızı isteyecektir. Yönetici olarak program kurulumu için onay verin, bu onaydan sonra kurulum gerçekleşecektir. Kurulum bittiğinde tarayınızda sistem bilgilendirme alanında TL simgesi görüntülenecektir.
Kurulum bilgisayarınıza AbakuTLSymSans yazı tipini yüklerken, Başlat menünüzdeki Programlar alanına TL simgesini AltGr+T ve Ctrl+Alt+T kısayolları ile yazabilmenizi sağlayan TLSimgeKisayol.exe programına bir bağlantı ekleyecektir. Bu bağlantı ile TLSimgeKisayol.exe programınızı istediğiniz zaman çalıştırabilir, programı Sistem bilgilendirme alanından TL
ikonunu sağ tıklayıp Çıkış seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.
http://www.tcmb.gov.tr/yeni/iletisimgm/TLSimge/kurulum.html sayfasından diğer işletim sistemleri için programları indirebilirsiniz.
25-3-2013 15-03-08
  • Lisans :Ücretsiz
  • Boyut :1.1 MB
  • Versiyon :1.0
  • Dil :Türkçe

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here