Ana sayfa Araçlar Taranmış yazıyı worde aktarma programı indir

Taranmış yazıyı worde aktarma programı indir

724
0
Güncelleme:

ABBYY FineReader 11 Professional

ABBYY FineReader bir OCR çözümü olup resimlerin veya pdf belgesinin içindeki karakterleri algılayıp tanıyabiliyor. Böylece scan ederek taranan dökümanların içerisindeki yazıları düzenlenebilir (editlenebilir) ve böylece ihtiyaca göre değiştirilebilir bir hale getirebilirsiniz.

ABBYY FineReader programının detayları özellikleri ve nasıl kullanılacağına ilişkin ayrıntıları yazının devamında inceleyebilirsiniz;

ABBYY FineReader 12 sürümünde neler yeni?Hızlandırılmış Performans

ABBYY FineReader 12 sürümü belge işleme (OCR) performansında %45’lik bir artış sağlamış.

Siyah-Beyaz İşleme Modu
Gazete, kitap, bağlantı listeleri benzeri belgelerde hatasız OCR sonuçları alınıyor.

Kolay E-kitap Oluşturma
ABBYY FineReader 12, basılı belgeleri ve resim formatındaki metinleri e-kitap Electronic Publication (.ePub) veFictionBook (.fb2) formatlarına dönüştürebiliyor. Bu formatlar e-kitap okuma cihazları, tablet bilgisayarlar ve akıllı telefonlarca destekleniyor. Ayrıca ABBYY FineReader 12 ile dönüştürülen metinler doğrudan kullanıcının Amazon Kindle hesabına gönderilebiliyor.

Microsoft Word, PDF ve OpenOffice.org Writer Formatlarında Kayıt
ABBYY ADRT teknolojisiyle içindekiler listesi, başlıklar, dipnotlar ve benzeri özellikleri orijinal biçimiyle koruyarak belgeleri daha kusursuz bir şekilde yeniden yapılandırıyor. Yeni sürüm dikey başlıkların yanı sıra kenar notlarını, şemaları, tabloları ve metin stillerini eskiye oranla çok daha iyi tanıyor ve normalde elle düzeltme için gereken çabayı en düşük seviyeye indiriyor.

ABBYY FineReader 12 tüm sayfalardaki başlık, dipnot, sayfa numaraları ve içindekiler tablolarını, Microsoft Wordbelgelerine ek olarak artık OpenOffice.org Writer (ODT) dosyalarında da aynen oluşturabiliyor. Sonuç PDF dosyasına kaydedilirken uygulama, belgedeki içerik özeti imlerini akıllıca tanıyıp kopyalayarak oluşturduğu canlı bağlantılarla, belgeyi daha kolay dolaşmanızı ve okumanızı sağlıyor.

Yenilenen Arayüz
ABBYY FineReader 12’in yenilenen arayüzü esnek kullanım imkanı sunuyor. Yeni stil editörü belgeleri doğrudan program içerisinden düzenlemenizi sağlarken, görüntü editörü geniş kapsamlı önizleme seçenekleri sunuyor. Profesyonel kullanıcılar artık görüntüler için en uygun parlaklık ve kontrast ayarlarını seçebilir veya gölge, vurgu ve orta ton düzeylerini seçerek görüntünün tonlama değerlerini ayarlayabilir.

Belge Bölme 
Belgelerin toplu halde kolaylıkla taranması için tasarlanan bu işlev, FineReader 12 kullanıcılarına belgelerdeki sayfaları hızlıca bölme ve yönetme imkanı tanıyor. Bölünen belgeler ayrı FineReader pencerelerinde işlenerek daha kaliteli sonuçlar elde edilebilirken, yapıları ve düzenleri ise aynen korunuyor.

PDF Dönüştürme Seçenekleri 
PDF kaydetme işleminde önceden tanımlanmış 3 ayrı mod sunar: Maksimum Kalite, Küçük Dosya Boyutu veDengeli. Ayrıca FineReader 12, önceki sürüme kıyasla yüzde 80’e varan oranlarda daha küçük PDF dosyaları oluşturan geliştirilmiş MRC sıkıştırma teknolojisinden yararlanır.

Yeni Dil Desteği 
FineReader 12 Arapça, Vietnamca ve Türkmence‘nin (Latin alfabesi) de eklenmesiyle toplam 189 dilde belge tanıma imkanı sunuyor.

Programın boyutu 357 MB olup lisansı ise deneme sürümüdür. Türkçe dil desteğine sahip olan ABBYY FineReader programı Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1 işletim sistemlerini desteklemektedir.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here