Ana sayfa Program Tanıtımları System Mechanic nasıl kullanılır? Bilgisayar hızlandırma ayarları resimli anlatım

System Mechanic nasıl kullanılır? Bilgisayar hızlandırma ayarları resimli anlatım

1482
0
Güncelleme:

Ağır çalışan yavaş bilgisayarları hızlandırmak için System Mechanic programının kullanımı hakkında bilgi.

System Mechanic ile bilgisayar bakımı ve sistem optimizasyonu yapılışı resimli anlatım;

Programı indirmek için tıklayınız.

System Mechanic, kullanış açısından oldukça basit olan, yavaşlayan bilgisayarlar için ilaç niteliğinde dizayn edilmiş kullanışlı bir program. System Mechanic’in kullanılabilirliği oldukça basit ancak biz yine de “Nasıl Çalışır?” sorusunu cevaplandırmak istedik.

Adım 1: System Mechanic yükleme aşamasında herhangi özel birşey seçmenize gerek yok. Talimatlara uyarak yükleme işlemini tamamlayın.

Adım 2: Uygulama yüklendikten sonra masaüstü gadget’ı gibi sağ üst köşede hologramik bir ufak pencere oluşacak. Burasi System Mechanic’in kontrol merkezi.

Sisteminizi Şahlandırın

Adım 3: İlk yükleme işleminden sonra detaylı kontrol penceresi açılıyor burada üç adet gösterge var. Bu göstergelerden Overall isimli olan toplam sistem sağlığını gösteriyor. Diğer ikisi ise, güvenlik ve performans cetveli olarak nitelendirilebilir. Sisteminize sağlıklı bir performans kazandırmak istiyorsanız, hemen “Analyze Now” sekmesine tıklayın. System Mechanic, bilgisayar bileşenlerinizi, uygulamalarınızı ve sabit diskinizi detaylı bir şekilde analiz edecek.

Sisteminizi Şahlandırın

Adım 4: Analiz işlemi bittikten sonra, karşınıza detaylı bir rapor metni gelecek. Bu raporda, bilgisayarınızda bulunan olumsuz durumlar, zararlı yazılımlar, güvenlik seviyesi, kayıt defteri açıkları yer alıyor. İsterseniz el ile seçerek düzeltebilirsiniz, isterseniz “Repair All” sekmesi ile listede bulunan tüm sorunlara çözüm getirebilirsiniz.

Sisteminizi Şahlandırın

Adım 5: System Mechanic, repair işlemini bitirdikten sonra, sisteminizi yeniden başlatmanızı isteyecek. Yeniden başlatma aşamasını da geçtikten sonra, System Mechanic üzerinden performans cetveline ve göstergesine bakabilirsiniz. Muhtemelen, hepsi yeşil olacaktır. Bu, sisteminizin mevcut bileşenleri ile tam performans çalıştığı anlamına geliyor.

Sisteminizi Şahlandırın

Toplamda yaptığınız 5 basit işlemle sisteminizdeki ağırlığı ortadan kaldırabiliyorsunuz. System Mechanic, her sistemde kurul olması gereken çok güzel ve basit bir uygulama. Periyodik dönemlerle bu bakım işlemini gerçekleştirin. Sisteminizin gözle görülebilir bir hızlanışı dikkatinizi hemen çekecektir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here