Ana sayfa Oyun Steam oyun hızlandırma, hızlı oyun indirme hızlandırıcı

Steam oyun hızlandırma, hızlı oyun indirme hızlandırıcı

1542
0
Güncelleme:

Steam oyun indirme hızını yükseltmek ister misiniz?

Steam Download Hızlandırıcı Program Ayarları Nasıl Yapılır?

2014-06-14_16-56-42

Steam’den oyunları yüklerken indirme hızını arttırmanın yollarını ve yöntemlerini biliyor musunuz?

Bu yazıda sizlere Steam indirme hızı nasıl arttırılırmış resimli olarak göstereceğiz.

Steam, başta PC ve Mac oyunları olmak üzere oyun ve program download yani indirme işlemleri için kullanılan, bununla birlikte oyun güncellemeleri için de sık sık başvurulan bir kaynak. Dolayısıyla indirme işlevinin oldukça ön planda olduğu servis üzerinden indirme işlemini hızlandırma konusu da önem taşıyor. Bu yazıda, Steam üzerinden oyun indirme ve güncelleme sırasındaindirme hızı nasıl arttırılır onu anlatacağım.

Steam servisinden oyun indirme ve güncelleme amacıyla gerçekleşen, “download” ifadesini de kullanabileceğimiz işlemi iyileştirmek için herhangi bir hızlandırma programına gerek yok. Amacımız, Steam sistemini en iyi şekilde kendimize uyarlamak ve indirme hızından iyileştirme yapmak. Bununla birlikte sadece birkaç işlem yapmanın yeterli olduğunu da belirtelim.

Steam servisinin resmi sitesi olan http://store.steampowered.com/ adresine ulaşarak hesabımıza giriş yapıyoruz. Eğer kayıt olmamışsak kayıt oluyoruz.

Sitenin sol üst kısmında yer alan menünün ilk sekmesine yani “Steam” menüsüne tıklıyoruz. Karşımıza çıkan seçeneklerden “Ayarlar” seçeneğini seçiyoruz.

2014-06-14_16-58-02

Bu kısımda karşımıza gelen seçeneklerden “İndirmeler + Cloud” ifadesine tıklıyoruz.

2014-06-14_16-58-31

Düzenleme işlemlerini burada gerçekleştireceğiz. İlk olarak “İnternet bağlantınızın yaklaşık hızı” alanını kendi bağlantı özelliğinize göre seçmelisiniz. Çünkü sistem burada belirteceğiniz hız seviyesine göre indirme hızınızı sınırlandırabilir.

2014-06-14_16-59-10

İndirme bölgesi” seçeneği ise bir başka önemli seçenek. Çünkü indirme ve güncelleme işlemleri için kullanacağız sunucunun bulunduğunuz yere göre uzaklığı indirme hızını etkileyen unsurlar arasındadır. Seçenekler arasında yer alan “Turkey” ifadesi Türkiye’de yaşayan kullanıcılar için en iyi seçimdir.

Bu kısa birkaç işlem Steam servisinden indirme ve güncelleme işlemlerinde mucizeler yaratmayacaktır ancak gözle görülür iyileştirmelere de vesile olacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here