Ana sayfa Resimli Anlatımlar Skype Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

Skype Nasıl Kullanılır? Resimli Anlatım

4409
0
Güncelleme:

Skype  programının nasıl kurulacağından tutun skype ile yapılabilecek herşeyin nasıl yapılacağını resimli bir şekilde aşağıda öğrenebilirsiniz.

Skype Kurulumu

Skype kurulumu gayet basittir. Sırasıyla adım adım anlatmaya başlayacağım.

1. Öncelikle skype programını çalıştırdıktan sonra giriş yapmak için üye olmamız lazım. İster şimdi üye olun isterseniz program açıldığında. Üye olmak için bu sayfaya giriniz.

2. Skype programını indirmek için Skype’nin download sayfasına giriniz ve programı işletim sisteminize göre indiriniz.

3. Türkçe dilini seçip ilerleyin.

skype kurulumu

4. Tıkla konuş özelliği seçili kalsın, Devam et dyin ve ilerleyin.

skype tikla konus

5.  Bing arama motorunu yüklemek isteyecektir. Yüklemeyin boşuna taracınıza yük olurlar. 2 işareti’de kaldırın. Microsoft’un aldığı skype’yi hemen değiştirme çabalarını bu iki işaretden anlayabiliriz. Bing’i kim kullanıyor ki bize skype programını yüklerken kullandırtmak istiyorsun? Neyse biz işimize bakalım. İlerleyelim.

skype bing

6. Ve Skype yüklenmeye başlıyor. Bu işlem 3-4 dakika sürebilir biraz bekleyin. İşlem bitince Skype otomatik olarak açılacaktır. Ve bilgisayarınız her açılışında skype programı başlayacaktır.

skype yukleniyor

Skype Kişi ekleme

Skype Kurulumu yaptığınıza göre şimdi basit işlemlere bakalım. Skype Kişi ekleme işlemi çok basittir. Üst Menüden User + İşaretine tıklayın.

kisi ekleme

 

 

 

Bul kısmındaki boşluğa arkadaşınızın :

  • Adı
  • Maili
  • Telefon Numarasını

yazıp aratın.

kisi ekleme

 

Skype Kişi Silme

Skype’de kişi Silme gayet basit bir işlemdir. Aşağıdaki resimde gördülüğü gibi kullanıcıya sağ tıklayıp “Kişilerden Kaldır” diyerek silebilirsiniz.

kisi-silme-skype

 

Skype Dosya Gönderme

1. Skype programını açın. Dosya göndermek istediğiniz kullanıcının sohbet penceresini açın.

2. Açılan pencereden + butonuna tıklayıp dosya seç’e tıklayın ve dosyayı seçin. Hepsi bu kadar.

Kısayol

Atmak istediğiniz dosyayı kullanıcının penceresine veya sohbet listesindeki isminin üzerine getirin ve bırakın. Hepsi bu kadar.

 

Skype aramalarını kaydetme

Bazı konuşmalar çok özeldir. Hani söz uçar yazı kalır deriz ya, artık öyle değil. Tüm konuşmalarınızı bu skype aramalarını kaydetme aracı ile kaydedebilirsiniz. Son derece işlevsel ve ücretsiz aracımızın adı : Free  Skype Recorder.

Programın kullanımı çok basit. Programın kullanımına geçmeden önce indirebileceğiniz adresleri vereyim.

Bu adrese tıklayıp Free Skype Recorder programını indirebilirsiniz.

Skype aramaları nasıl kayıt edilir?

1. Programı kurun ve açın. Aynı zamanda skype programını da açın.

2. Skype’de görüşme yaparken start düğmesine basmanız yeterli. Program kaliteli bir biçimde kayıt yapacak.

FreeVideoCallRecorderforSkype_big

Output Folder’daki yolu değiştirerek istediğiniz yere kayıt yapabilirsiniz.

Ve Kayıt Modu aşağıdaki üç aşamadan oluşuyor. Türkçelerini de yazdım.

  • – picture-in-picture : Ses ve görüntüyü slide olarak kayıt ediyor.
  • – only video of other sides; Sadece video slide kayıt ediyor
  • – only audio (all sides) : Sadece sesi kayıt ediyor.

Skype konuşma geçmişini silme temizleme

Skype ta konuşma geçmişimizi temizlemek için yapmamız gerekenler;

1- İlk olarak skype ta oturum açıyoruz.

2- Araçlar sekmesine tıklıyoruz ve ordan ayarlar kısmına tıklıyoruz.

3- IM&SMS kısmına geliyoruz ve tıklıyoruz. IM ayarları kısmına geliyoruz.

4- Konuşma geçmişini kaydet kısmına geliyoruz ve asla seçeneğini seçiyoruz.

5- Daha sonra geçmişi temizle butonuna basıyoruz.

Artık geçmiş konuşmalar siliniyor ve bundan sonraki konuşmalarımızında kaydı tutulmuyor.

Adım Adım Skype Kullanımı!

Ünlü paylaşım aracı KaZaa’nın yaratıcıları tarafından geliştirilen Skype, pratikliği, görselliği ve basit kullanımı sayesinde pek çok kullanıcının gönlünü haklı olarak fethetti. P2P iletişim protokolünü kullanan ve bu vasıtayla görüntü ve ses transferi yapabilen araç, milyonlarca insantarafından tercih ediliyor.

Skype sayesinde, yurtdışında bulunan arkadaşlarınız, aile üyeleriniz veya sevgiliniz ile görüntülü ücretsiz görüşme yapabilirsiniz. Bunlar için gerekenler ise sadece web kamerası, mikrofon ve iletişim kuracak iki bilgisayarda da Skype’ın kurulu olması. Karşınızda adım adım Skype kullanımı rehberi:

İlk Adım

Aracı, bağlantıdan bilgisayarınıza indirin. Kurulum aşamasında dikkat etmeniz gereken ve Skype’ı diğer yazılımlardan ayrıştıran bir kalem mevcut değil. Kurulum aşamasının ardından programı çalıştırın. Yazılımdan ilk defa faydalanan kullanıcıların, kendilerine yeni bir kullanıcı hesabı açması şart.

İkinci Adım

Programı çalıştırın. Create a new Skype Account penceresi ile karşılacaksınız. Açılan pencerede kendinize kullanıcı adı ve şifre belirleyin ve gerekli bilgileri girin. Her yazılımda karşınıza çıkan, “Kullanıcı Hakları Sözleşmesi” ile bir kez daha karşılacaksınız. Onaylayın ve bu adımı geçin.

Üçüncü Adım

Eğer gerekli bilgileri girdiyseniz ve aşamaları arkanızda bıraktıysanız, Your Skype Personal Profile ekranını kurcalamaya başlayın. Burada hobileriniz, doğum tarihiniz ve ilişki durumunuz gibi kişisel bilgileri paylaşabilirsiniz, lakin dikkatli olmanızı ve fazla bilgi sızdırmamanızı öneririz.

Dördüncü Adım

Web kameranızın, mikrofonunuzun ve kulaklığınızın bağlı olduğuna emin olun. Ana menüdeki “+” ibaresinin bulunduğu add a Contact ibaresine dokunun: Eklemek ve Skype üzerinde görüşme yapmak istediğiniz yakınınızla ilgili iletişim verilerini girin. Karşı tarafa onay isteği yollanacak ve isteğiniz kabul edilirse, yakınınız listeye eklenecek.

Beşinci Adım

Contacts bölümünü inceleyin. Listenize eklediğiniz Skype üyesi çevrim içi konumdaysa, çağrı uygulamasını başlatın. Bunu yapmak için gereken tek şey, ismin üzerine çift tıklamak. Karşı tarafın bilgisayarına giden uyarı, telefon zili şeklinde duyulacak. Karşı taraf sizinle görüşmek isterse, siz de zil sesi duyacaksınız. Bilgisayarınızın başında değilken çağrı gelirse, bu kaydedilecek ve size iletilecek.

Konferans Görüşme

Dostlarınızla kurduğunuz iletişim ağını, konferans görüşme haline de çevirebilirsiniz. Bunu başarmak için, iletişim listenizin üzerindeki isimlere gelin ve konferans görüşmesi yapmak istediğiniz kişilere, farenin sağ tuşu yardımıyla “Invite to Conference” davetiyesini yollayın.

Dosya Transferi

Yapabileceğiniz şeyler görüntülü veya yazılımı görüşme yapmak ile sınırlı değil. Karşı tarafa dosya göndermek için, iletişim (contact) listesininüzerine gelin, ilgili isim üzerine farenin sağ tuşuna tıklayın ve “Send File” ibaresine tıklayın. Dosyayı seçin ve gönderim işletimini başlatın. Bağlantı hızınıza göre, dosya aktarım süresi belirlenecektir ve işlem bittiğinde ses efekti ile bildirim yapılacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here