Ana sayfa Resimli Anlatımlar Resimlerin arkaplanı nasıl temizlenir? Fotoğrafın arka planını değiştirme silme temizleme resimli anlatım

Resimlerin arkaplanı nasıl temizlenir? Fotoğrafın arka planını değiştirme silme temizleme resimli anlatım

3536
0
Güncelleme:

ETİKETLER: fotoğraf arka plan değiştirme programı,fotoğraf arka plan değiştirme programı türkçe indir,fotoğraf arka plan değiştirme programı türkçe,fotoğraf arka plan değiştirme programı indir gezginler,resim arka plan silme programı,resim arka plan değiştirme programı türkçe indir,resim arka plan değiştirme programı gezginler,online resim arka plan değiştirme

Photoshop’ta Arkaplan Temizleme Nasıl Yapılır? Pratik Hızlı Yöntem

Photoshop’ta Arkaplan temizle işlemi yapmanın birçok tekniği bulunmaktadır. Bu teknikler arasında en kolay olanı Eraser Magic Tool aracını kullanarak silme yapmaktır. Bu eğitimde bunun nasıl yapıldığını ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz.

Eğitimde aşağıdaki resmi kullanacağız:

Arkaplan Silme

Arkaplanını sileceğimiz resmi Photoshop’ta açtıktan sonra ilk önce sağ alt tarafta bulunan Layers (Katmanlar) paneli içindeki Background katmanına farenin sağ tuşuyla tıklayıp “Layer From Background”ı seçiyoruz. Bu şekilde arkaplanın kilidini açmış oluyoruz.

Arkaplan Silme

Üstteki işlemi gerçekleştirdikten sonra New Layer isimli bir pencere ekrana gelecektir. Bu pencerede değişiklik yapmadan OK butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Arkaplan Silme

Layerlar aşağıda bulunan resimdeki gibi görünecektir.

Arkaplan Silme

Sırada silme işlemi var. Silme işlemini yapmak için Photosop’un Magic Eraser Tool aracını kullanacağız. Magic Eraser Tool’u seçtikten sonra kontrol panelinden uygun gördüğümüz değerleri giriyoruz ya da olduğu gibi bırakıyoruz.

Arkaplan Silme

Gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra ekranımızda bulunan resmin arkaplanına tıklıyoruz. Bu işlemi uyguladıktan sonra resim aşağıdaki görüntüyü alıyor.

Photoshop ta Arkaplan Temizlemenin Basit Yolu

Sıradaki işlemde kement aracını kullanarak resimde bulunan nesnenin etrafını fazla detaya girmeden işaretliyoruz. Kement aracını ‘L’ tuşuna basarak seçiyoruz ve işaretleme işlemini yapıyoruz.

Arkaplan Silme

Seçim işlemi bittikten sonra bunu yeni bir katmana aktarmamız gerekiyor. Bunu yapmak için Photoshop’un Ctrl+Shift+J klavye kısayolunu kullanıyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra Layer 0 isimli katmanı silebiliriz. Silme işlemini yapmak için Layer 0 katmanını sağ alt tarafta bulunan çöp kutusuna sürüklememiz yeterlidir.

Arkaplan Silme

Son olarak eğer istersek arkaplanı kaydedebiliriz ya da renklendirebiliriz. Renklendirme için üst menüden Layer > New Fill Layer > Solid Color seçeneğine tıklıyoruz ve istediğimiz rengi ayarladıktan sonra OK butonuna basarak bitiriyoruz.

Arkaplan Silme

Eraser Magic Tool’u kullanarak arkaplanı silmiş olduk. Örnek resmin arkaplanı karmaşık olmadığından kolay bir şekilde silme işlemini gerçekleştirdik. Karışık renkler, objeler, ışıklandırma vb. barındıran bir arkaplan olduğu zaman pen tool, magic wand tool gibi araçları kullanarak arkaplanı silebiliriz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here