Ana sayfa Resimli Anlatımlar Resimlerden slayt şov yapma resimli anlatım, fotoğraf albümünden nasıl slayt gösterisi yapılır...

Resimlerden slayt şov yapma resimli anlatım, fotoğraf albümünden nasıl slayt gösterisi yapılır hazırlanır?

2890
2
Güncelleme:

Bilgisayardaki resimlerden slayt sunu oluşturma nasıl oluşturulur?

PC deki fotolardan slayt şov hazırlama yapılışı,

Photo Story ile fotoğraf albümlerinizi siz de birkaç tıklama ile muhteşem birer slayt şova dönüştürebilirsiniz. 
25-3-2013 15-03-08

Photo Story, Windows tarafından geliştirilen, resimlerinize çeşitli efektler verebileceğiniz Windows Media Player ile birlikte de çalışan bir slayt programıdır. Bu eğimde Photo Story 3 ile kolayca nasıl müzikli slayt şov hazırlanır onu göreceğiz. Eğer siz de basit bir şekilde slayt şovlar hazırlamak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan Photo Story’yi indirebilirsiniz.

Photo Story 3 for Windows

1) Program açıldığında yeni bir öyküye başla seçeneği ile yeni bir proje oluşturun.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

2) Daha sonra oluşturduğunuz yeni projeye eklenecek resimleri Resimleri Al seçeneği ile ekleyin ve İleri butonuna tıklayın.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

3) Bu adımda projenizde seçtiğiniz resimlerin istediğiniz yerine tercih ettiğiniz yazı stili ile yazı yazabilirsiniz. Yazdığınız yazılar sadece seçtiğiniz resimlerin üstüne yazılır.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

4) Burada ise mikrofununuz varsa kırmızı butona kullanıp kayıt alarak hazırladığınız slayt’a özel ses kaydı ekleyebilirsiniz.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

5) Hazırladığınız slaytlara daha hoş bir hava katmak için müzik de ekleyebilirsiniz. Belirlediğiniz bir ses dosyasını hangi resimde başlayacağını seçerek Müzik Seç butonuna tıklayıp projenize dahil edebilirsiniz. Müziği kaldırmak içinse Müziği Sil butonunu kullanabilirsiniz.

Eğer ben kendi müziğimi yaparım diyorsanız Müzik Oluştur butonu ile çeşitli standart sesleri seçerek tempo, yoğunluk, tarz ve stillerini bu bölümdeki listelerden seçerek müzik oluşturabilirsiniz.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

6) Tüm bu ayarlamalardan sonra projeyi kaydetmeye sıra geldi. Slayt’ı kayıt edeceğiniz yeri Gözat butonu ile seçebilirsiniz. Etkinlikler bölümünden hangi cihaza uygun olarak kayıt edileceğini seçerek ileri butonuyla kayıt edebilirsiniz.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi

Ekstralar

  • Eklediğiniz resimlerin ikinci kısımda açı, renk düzeylerini ve kırmızı gözleri otomatik olarak düzeltebilirsiniz. Bu düzenlemeleri düzenle seçeneği ile de yapabilir resimlere efekt bile ekleyebilirsiniz.
  • Programın sağ alt kısmında bulunan okları kullanarak resim sırasını düzenleyebilirsiniz.
  • Dördüncü kısımda Hareketi Özelleştir seçeneği ile resmin geçiş, hareket ve süresini özelleştirebileceğiniz iki sekme bulunuyor. Hareket ve Süre sekmesinde resmin başlangıç ve bitiş konumunu resim üzerinde seçerek ayarlayabilir süreyi otomatik ya da görüntüleme süresini pencerenin aşağısında girerek manuel ayarlayabilirsiniz.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi
Geçiş sekmesinde ise resimlerdeki geçiş efektlerinin türünü Geçişler bölümünden seçip geçiş süresini manuel ya da otomatik ayar olarak seçebilirsiniz. Hazırladığınız geçişleri Önizleme butonuna tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Eğer diğer resimlere de farklı efektler uygulamak istiyorsanız pencerenin alt kısmında bulunan oklar ile projedeki diğer resimleri seçebiliyorsunuz.

Basit Slayt %u015Eov E%u011Fitimi


2 YORUMLAR

    • yeşil renkli hemen indir yazan butona tıklarsanız, indirecektir. şimdi test ettim ve link çalışıyor. sorun yok.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here