Ana sayfa Resimli Anlatımlar Rar dosyaları nasıl onarılır? resimli anlatım bozuk crc hatası veren rar dosyalarını...

Rar dosyaları nasıl onarılır? resimli anlatım bozuk crc hatası veren rar dosyalarını tamir etme onarma nasıl yapılır?

3074
0
Güncelleme:

Bozuk RAR arşivlerini düzeltmek ya da arşivin içindeki dosyaları kurtarmak için birkaç yöntem bulunuyor.

Bozuk RAR Aşivini Onarma

Karşınıza yukarıdaki gibi bir hata çıktıysa Winrar’ın onarım özelliğini kullanabilirsiniz. Arşivi açtıktan üst kısımdaki Araçlar menüsü açın ve “Arşivi Onar” seçeneğine tıklayın. Alternatif olarak Alt+R klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.

Bozuk RAR Arşivi Onarma

Açılan pencerede “Gözat” butonuna tıklayıp onarılan arşivin nereye kaydedileceğini belirleyebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmazsanız onarılan arşiv, bozuk arşivin bulunduğu yere kaydedilecektir. Onarımı başlatmak için “Tamam”a tıklayın.

Bozuk RAR Arşivi Onarma

İşlem tamamlandığında “Kapat” tıklayın ve dosya adının önüne “rebuilt” ibaresi gelen onarılmış arşivi kontrol edin.

Bozuk RAR Arşivi Onarma

Bozuk RAR Arşivi Onarma

RAR arşivlerinin onarılması çoğu zaman mümkün olmaz. Eğer yukarıdaki işlem işe yaramazsa Winrar’ın hata mesajını yok sayarak dosyaları çıkartmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde arşiv içindeki kimi dosyaları kurtarmak mümkün olabilir.
Arşivi açtıktan sonra “Dizine Çıkart” ikonuna tıklayın.

Bozuk RAR Arşivi Onarma

Açılan pencerede “Bozuk dosyaları koru” seçeneğini onaylayın ve tamama basın. Böylece Winrar bozuk ya da değil arşivin içindeki tüm dosyaları çıkartacaktır.

Bozuk RAR Arşivi Onarma

Yukarıdaki işlemler işe yaramazsa ve başka onarmayı denemeye devam etmek istiyorsanız piyasadaki Advanced Rar Repair ve RAR Recovery Toolbox gibi ücretli RAR onarma programlarını deneyebilirsiniz.

Son olarak şunu da hatırlatalım. RAR arşivi indirme sırasında da bozulmuş olabilir. Arşivi tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here