Ana sayfa Resim ve Grafik Powerpoint sunumları dosyası açma programı, nasıl açılır? PPT slayt şov açmak için...

Powerpoint sunumları dosyası açma programı, nasıl açılır? PPT slayt şov açmak için program

1635
0
Güncelleme:

Free_Powerpoint_Viewer_1.jpg (650×470)

Free Powerpoint Viewer programı, Microsoft Office tarafından hazırlanmış olan sunum dosyalarını görüntüleyebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kaliteli bir program diyebilirim. Her ne kadar pek çok bilgisayarda hali hazırda PowerPoint kurulu olsa da, Office paketlerine para vermek istemeyenlerin başkaları tarafından gönderilen sunumları açabilmek için bu tip ücretsiz programlara ihtiyacı olabiliyor.

MS Office programıyla hazırlanan slayt şovları yani sunum dosyalarını açıp içindekileri görmek ve görüntülemek için tamamen bedava olan bir program sunuyoruz. Bildiğiniz gibi normalde bu slaytları görmek için PowerPoint programının bilgisayarda yüklü olması lazım. Fakat ülkemizin ekonomik durumu malum. İşsizlik aldı başını gidiyor ve öğrencilerin bu kadar çok parayı kaldırıp bir programa verecek hali de yok.

Bu nedenler slayt dosyalarını görüntülemek için ücretsiz ama bedava olmasına rağmen paralı programlar kadar kaliteli olan bir program hiç de fena olmaz diye düşündük. Bu sebeple sizlere Free Powerpoint Viewer programını tavsiye ediyoruz.

Çok kolay kullanılır bir arayüze sahip olması nedeniyle gereksiz hiç bir detay barındırmıyor ve böylece sadece görüntülemek için hazırlandığı çok net bir şekilde belli oluyor. En deneyimsiz bilgisayar kullanıcıları bile programı kullanırken herhangi bir zorluk yaşamayacaklardır.

Ancak maalesef pptx formatındaki sunumları açamayan program, direkt olarak ppt formatında kaydedilmiş olan sunumları görüntüleyebiliyor. Her ne kadar hala ppt formatı en popüler format olarak kullanılsa da bazı şirketler ve kullanıcılar pptx’e alıştıkları için bu durum bazı zamanlarda programda sorun yaratabilir.

Program ppt dosyalarını tam ekran veya normal pencere modunda açarak oynatabiliyor ve böylece sorunsuzca istediğiniz gibi sunumunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Sık sık farklı yerlerde sunumlar yapmak zorunda kalıyor ve her gittiğiniz yerde PowerPoint yüklü olmuyorsa bu programı flash disklerinizde yanınızda götürebilir ve kolayca kullanabilirsiniz.

Programı aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz. Eğer programın kurulumu veya ayarları ile ilgili sorun yaşarsanız bize yorum yazarak bildirmeniz durumunda hemen olaya müdahale edip gerekli yardımı yapmaya çalışacağız…

25-3-2013 15-03-08

 Alternatif link

Platform: Win8/Win7/Vista/WinXP/win8.1

Boyut: 106 KB

Lisans: Ücretsiz

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here