Ana sayfa Resimli Anlatımlar NERO NASIL KULLANILIR? RESİMLİ ANLATIM CD DVD YAZMA NASIL YAPILIR?

NERO NASIL KULLANILIR? RESİMLİ ANLATIM CD DVD YAZMA NASIL YAPILIR?

2291
0
Güncelleme:

Nero programını kullanarak bilgisayardaki dosyaları (müzik film program oyun) bir cd yada dvd ye nasıl yazılacağını aşağıda detaylı şekilde paylaştık.

NERO’nun ücretsiz versiyonunu aşağıdan indiriniz.

25-3-2013 15-03-08

 

1. ) Masaüstünden ya da Başlat>Programlar içinden Nero StartSmart’ı açın. Nero içerisindeki başlıklardan Veri Yazma ve Kopyalama başlığına tıklayın.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

2.) Bu ekranda yazmak istediğiniz medyanın (CD, DVD, Blu-Ray vb.) tipini seçin.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

3.) CD/DVD içine yazmak istediğiniz dosya ve klasörleri Ekle tuşuna basarak ekleyin.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

4.) Açılan bu pencerede yazmak istediğiniz dosyaları çift tıklayarak ya da tek tıklayıp ardındanEkle tuşuna basarak ekleyin. Eğer bir klasörü altındaki tüm dosyalarla birlikte eklemek isterseniz bu klasör üzerinde bir kez tıklayın ve ardından Ekle‘ye tıklayın. Ekleme işlemi bittiğinde Kapat‘a tıklayın.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

5.) CD/DVD’ye yazdırılacak olan tüm dosya ve klasörler bu pencerede listelenecektir, yazmaktan vazgeçtiğiniz dosya ve klasörleri listeden seçip sonrasında Kaldır‘a tıklamanız yeterli olacaktır.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

6.) Bu ekranda birden fazla CD/DVD yazıcınız varsa Güncel Kayıt Aygıtı listesinden seçebilir ve yazılacak CD/DVD için Disk Adı bölümünden istediğiniz bir isim verebilirsiniz. Aşağıdaki seçenekleri gözden geçirdikten sonra Yak tuşuna basarak CD/DVD yazma işlemini başlatın.

Kopya sayısı: Aynı CD/DVD’den birden fazla kopya yazmak istediğinizde kullanılanabilirsiniz.

Yazımdan sonra diskteki verileri doğrula: Yazma işleminden sonra bilgisayardaki dosyaları silecekseniz bu seçeneği mutlaka işaretleyin.

Daha sonra dosya eklenmesine izin ver (çoklu ortam diski): Yazma işleminde CD/DVD’nin tamamını doldurmayacaksanız ve sonradan dosya eklemek istiyorsanız bu seçeneği kullanabilirsiniz.

 

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

7.) Yazma işlemi, toplam dosya boyutuna ve medya tipine (CD, DVD, BluRay) ve CD/DVD yazıcınızın hızına göre belirli bir süre alacaktır. Bu süreyi aşağıdaki ekranda Kalan Zamanbölümünden takip edebilirsiniz. Bu aşamada yazma işlemini iptal etmek isterseniz Dur‘a tıklayabilirsiniz fakat yazmaya başladığınız medyayı (CD, DVD, BluRay vb) bir daha kullanma imkanınız olmayacaktır.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)

8.) CD/DVD yazma işlemi başarılı bir şekilde bittiğinde aşağıdaki ekran gelecektir, Tamam’a tıkladığınızda CD/DVD yazıcınız yazılan medyayı çıkaracaktır.

Nero ile CD/DVD Yazma (Videolu Anlatım)


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here