Ana sayfa Resimli Anlatımlar Internet Explorer 9 Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır? Resimli Anlatım

Internet Explorer 9 Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır? Resimli Anlatım

2158
0
Güncelleme:

Internet Explorer 9’u kaldırmak istiyorum ama kalkmıyor? nereden kaldırabilirim?

Internet Explorer 9 u bütünüyle silmek iptal etmek istiyorum? nereden silinir ve nasıl iptal edilir?

Internet Explorer 9, Windows’un başarılı olduğu tarayıcılardan biridir. Fakat eğer ona alışamadıysanız ve bir önceki sürüm olan IE 8’e geri dönmek istiyorsanı, ya da yeni nesil Internet Explorer 10 sürümünü yüklemek istiyorsanız IE 9’u kaldırmanız gerekecektir. Bildiğiniz gibi program ekle kaldırın normal penceresinde IE 9’u kaldırma seçeneği yok. Peki o zaman IE 9’u nasıl sileceksiniz? İşte resimli olarak sizlere sunuyoruz.

Internet Explorer 9’u kurduğunuz ama herhangi bir nedenden ötürü IE9’u kaldırmak ve Internet Explorer 8’e geri dönmek istiyorsunuz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli.

Internet Explorer’da bir önceki sürüme dönmek gayet basit. İlk olarak denetim masasını açıyoruz. Denetim masası kategori görünümündeyse “Program kaldır”; simge görünümündeyse “Programlar ve Özellikler” bölümüne giriyoruz.


 

Internet Explorer 9  u kaldırma

Internet Explorer 9  u kaldırma

Bu bölümde sağ taraftaki “Yüklü güncelleştirmeleri görüntüle” bağlantısına tıklıyoruz.

Internet Explorer 9  u kaldırma

Açılan pencerede Internet Explorer 9’u seçip “Kaldır”a tıklıyoruz ve emin misiniz sorusuna evet, diyoruz. İşlemin ardından bilgisayarın yeniden başlatılması istenecektir. Bilgisayarı yeniden açıldığında Explorer 8’e dönmüş olacaksınız.

Internet Explorer 9  u kaldırma


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here