Ana sayfa İnternet İnternet Download Manager (IDM) İndir

İnternet Download Manager (IDM) İndir

1951
0
Güncelleme:

Kısa adıyla IDM olarak bilinen İnternet Download Manager programı dünyanın en ünlü dosya indirme yöneticisidir. Peki IDM neden bu kadar ünlü? Hangi özelliği IDM’yi dünyanın en çok tercih edilen download yöneticisi yapıyor. Tabiki hızı. Çünkü internette hız herşeydir.

İnternetten dosya indirenler için en önemli konu dosyayı olabildiğince hızlı ve kesintisizi indirmektir. İşte IDM de tam olarak bunu yapar. Hem de en iyi seviyede yapar. Kısacası IDM internetinizin hızını artırmaz fakat internetten dosya indirirken indirme hızınızı artırır ve böylece dosyayı olabilecek en hızlı şekilde indirirsiniz. Yani IDM size zaman kazandırır ve sabrınızı zorlamaz.

IDM’nin diğer bir önemli özelliği de yarıda kalan indirme işlemine tam olarak kaldığı yerden devam edebilmesidir. Her ne sebeple olursa olsun bir şekilde kesilen ve takılan indirmeleri devam ettirerek dosyayı tamamen indirme özelliğine sahiptir.

IDM’nin zamanlama fonksiyonu da mevcuttur. Zaman ayarlı otomatik indirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca hız limiti özeliği ile dosyaları indirme hızına üst sınır getirerek internetinizin aşırı yavaşlamasını önleyebilirsiniz.

Dünyanın gelmiş geçmiş en hızlı ve en iyi indirme yöneticisi olan Internet Download Manager programının FTP, SHTTP, HTTPS ve HTTP protokolü desteği mevcut. Ayrıca IDM’nin güvenlik duvarı, çerez, mp3 ses dosyası, mpeg videolar ve proksi sunucusu desteği de var. Google Chrome, İnternet Explorer (IE) ve Mozilla Firefox gibi en popüler internet tarayıcıları ile sorunsuz ve mükemmel bir şekilde çalışır.

Yalnız Google Chrome ile kullanırken IDM’nin otomatik olarak yükleyeceği Chrome eklentisininin ayarlarına girerek  “Gizli Modda İzin Ver” kutucuğunu işaretleyin. Yoksa bazı sorunlar yaşayabilirsiniz.

IDM’nin en güzel yönlerinden biri de internette izlediğiniz flash videoların, dinlediğiniz mp3 gibi ses dosyalarının üzerinde otomatik olarak indirme butonu çıkarır. Böylece izlediğiniz ve dinlediğiniz her türlü medya dosyasını anında bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Bunlara Daily Motion videoları da dahildir.

Üstelik IDM her türlü indirilen dosyayı otomatik olarak kendisi yakalar ve bir pencere açarak size indirip indirmeyeceğinizi sorar. Böylece bilgisayarınıza indireceğiniz herşeyi kontrol altına alabilirsiniz ve sizin haberiniz olmadan bilgisayara kendiliğinden bir şey yüklenmez.

Mesela program indirme sitesine girip programı indirme butonuna tıkladığınız vakit IDM otomatik olarak devreye girer ve programı indirmek isteyip istemediğini size sorar. Onaylarsanız hızlıca indirir ve indirme işlemi bittiğinde açılacak olan pencereye tıklayarak anında programı kurabilir ya da indirilen klasöre gidebilirsiniz.

IDM’yi anlatmakla bitiremeyiz. Henüz IDM’yi kullanmayanlar varsa onlara söyleyebileceğim tek şey, IDM konforu anlatılmaz yaşanır…

İnternet Download Manager (IDM) İndir


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here