Ana sayfa Araçlar Host formatındaki dosyaları düzenlemek için program ücretsiz indir

Host formatındaki dosyaları düzenlemek için program ücretsiz indir

778
0
Güncelleme:

hosts_editor-517499-13751734260.jpeg (833×417)

Öncelikle host dosyalarının ne işe yaradığından şöyle kısaca bir söz edelim.

Host dosyası genel olarak  ağdaki ana bilgisayarı bulabilmek ve tanımlamak için bilgisayara komut vermek demektir. Host dosyaları genellikle ileri seviye bilgisayar kullanıcıları tarafından kullanılır ve daha çok internet tarayıcısı yani web browserdan girilebilen websitelerini engellemek yada yapılandırma ayarlarında değişiklik yapmak için kullanılmaktadır.

Şimdi de az önce yukarıda özet olarak ne olduğundan söz ettiğimiz host dosyalarını çok kolay bir şekilde düzenleyebileceğiniz Host Editor programına değinelim…

Her ne kadar karışık bir işmiş gibi görünse de Host Editor adlı basit, kolay kullanılabilir ve ücretsiz program yardımıyla HOSTS dosyalarını düzenlemek oldukça kolaydır.

Oldukça sade ve basit bir şekilde tasarlanmış olan Host Editor ile sadece birkaç tıklamayla farklı DNS kayıtlarını HOSTS dosyası üzerine atayabilirsiniz.

Hem sistem HOSTS dosyasını görüntülemenize, hem HOSTS dosyasına yeni kayıtlar eklemenize hem de HOSTS dosyanızı sıfırlamanıza olanak sağlayan program oldukça kullanışlıdır.

Kullanımı oldukça basit olan program yardımıyla yapmanız gereken tek şey, HOSTS dosyasına eklemek istediğiniz sitenin IP adresini, alan adını ve görüntülenecek adını girmektir.

Her ne kadar programın kullanımı oldukça kolay olsa da rakipleri üzerinde yer alan birçok özelliğin Host Editorüzerinde yer almadığını söylemeliyim. Yeni başlayan kullanıcıların HOSTS dosyası üzerinde düzenleme yapabilmeleri için oldukça ideal olan program, ileri düzey kullanıcılar için yetersiz kalabilir.

25-3-2013 15-03-08

Lisans:Ücretsiz

Dil Desteği:İngilizce
İşletim Sistemi:Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:Afaan Bilal

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here