Ana sayfa Araçlar Fare hareketlerine görev atama programı, mouse imleç hareketine göre özellik belirleme, program...

Fare hareketlerine görev atama programı, mouse imleç hareketine göre özellik belirleme, program çalıştırma, dosya klasör açma

1256
0
Güncelleme:

Portable StrokesPlus screenshot 2 - You can use the following window of the application to customize your actions.

Kısayolları kim sevmez ki? İşte bilgisayarda çalışmanızı ve işlemlerinizi hızlandıracak süper bir program. Üstelik tamamen ücretsiz!

Bilgisayar faresinin imleçinin çizdiği şekillere belirli görevler atamak ister misiniz? Bu sayede birçok programı kısa yoldan açabilir, istediğiniz websiteleri kestirmeden açabilir veya gitmek istediğiniz klasörlere en hızlı ve pratik bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Programın nasıl çalıştığını çok basit ve anlaşılır şekilde görmek için aşağıdaki kısa videoyu izleyin.

Yukarıdaki program penceresinin sol menüsünde bulunan şekillere dikkat ediniz. Eğer farenin imleci ile bu şekillerden birini ekran üzerinde çizecek (yapacak) olursanız o şekle özel olarak atanmış komutu çalıştırabilirsiniz. Buradaki her şeklin görevini kendi keyfinize göre seçebilir ve değiştirebilirsiniz.

StrokesPlus-Portable_3[1]

Programın ayarları ve seçenekleri yukarıdaki pencerede görülmektedir (preferences). Buradaki sol tarafta bulunan ayarlardan farenin hangi tuşuna basarak şekli çizeceğinizi belirleyebilirsiniz. Varsayılan olarak sağ tuş seçilmiştir. İsterseniz buradan değiştirebilirsiniz. Eğer şekil çizerken komutun çalışmamasını yani görmezden gelmesini isterseniz klavyenin Control (Ctrl) tuşuna basılıyken bu şekli çizin. O zaman çizilen şekile atanmış görev bir kereliğine çalışmaz. Eğer isterseniz bu Ctrl tuşunun yerine başka bir tuş atayabilirsiniz. Bunu yine yukarıdaki pencerenin sol tarafında bulunan “Ignore Key” yazan seçenekten yapabilirsiniz.

Programı denedim, test ettim. Hata vermedi, bilgisayarı kasmadı, donma takılma yapmadı. Mutlaka denemenizi öneririm. Ben şahsen kullanırken çok keyif aldım.

32 bit versiyonu indirmek için tıklayınız.

64 bit versiyonu indirmek için tıklayınız

Programın portable (kurulumsuz taşınabilir) versiyonunu indirmek için tıklayınız.

Lisans:Ücretsiz
Dil Desteği:İngilizce
İşletim Sistemi:Win8/Win7/Vista/WinXP
Üretici:StrokesPlus

Report[1]


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here