Ana sayfa Donanım Araçları ve Sürücüler Eylem Tekrarlayıcı Fare ve klavyeden yapılanları kaydetme tekrarlama programı

Eylem Tekrarlayıcı Fare ve klavyeden yapılanları kaydetme tekrarlama programı

1594
0
Güncelleme:
Bu program sayesinde bilgisayarın faresiyle yaptığınız her türlü hareketleri ve tıklamaları kaydedebilir ve daha sonra bunu tek bir tıklamayla tekrarlayabilirsiniz.
Ayrıca klavyeden belirli bir süre boyunca basılan her tuşu sırasıyla kaydedip bunu da daha sonra istediğiniz zaman tek bir tıklamayla tekrar edebilirsiniz.
Bazı antivirüs programları uyarı verebilir, lütfen önemsemeyiniz çünkü program gerçekten temizdir. Sadece tekrarlı hareketlerinden dolayı güvenlik programları şüpheyle bakmaktadır.
Eylem tekrarlayıcı yardımı ile klavye ve fare eylemlerini eylem dosyaları (.eyl) halinde kaydedip daha sonra dilediğiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz. Program eylemlerin uygulanacağı pencereleri ve bu pencerelerin boyutlarını da kaydeder. Bu sayede kaydettiğiniz eylemleri tekrar ettirirken pencereler farklı boyut ve konumlarda olasalar bile, eylemleri kaydettiğiniz zamanki boyut ve konumlarına ayarlanırlar.

Eylem Yakalayıcı

Fare ve klavye eylemlerinin yakalanmaya başlanması için “Yakala” seçeneği işaretlenir veya Ctrl+Alt+Y tuşlarına basılır. Yakalama başlatıldıktan sonra basılan her fare ve klavye tuşu, tuşun üzerinde basıldığı pencere bilgileri ile birlikte kaydedilir. Yakalayıcı aynı tuş bileşimi ile durdurulur.

Araları Sabitleme

Eylemler kaydedildikten sonra her iki eylem arasındaki süre, “Araları Sabitle” seçeneği işaretlenerek sabit bir değere ayarlanabilir.

Şundan büyükse: Bu kutuya girilen değerden küçük olan süreler değiştirilmez. Bu seçeneğin amacı, aralarındaki süre değiştirildiğinde işlevini yitirecek eylemlerin (çift tıklama gibi) işlevini yitirmesini önlemektir.

Basmadan önce: Klavye ve farenin tuşlarına basılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Bırakmadan önce: Klavye ve farenin tuşları bırakılmadan önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Pencere k. önce: Pencereler kontrol edilmeden önce beklenmesi gereken süreyi sabit bir değere ayarlar.

Tekrarlama Seçenekleri

Hız çarpanı: Eylemlerin tekrar edilme hızını ayarlar. Örneğin 2 değeri eylemlerin 2 kat daha hızlı tekrar edilmesini sağlar. (Tüm “Ara” değerleri bu sayı ile çarpılır.)

Tekrarı sınırla: Bu seçenek işaretli iken eylemler belirtilen sayı kadar tekrar edilir ve tekrarlayıcı durdurulur. Aksi durumda eylemler tekrarlayıcı elle durdurulana (Ctrl+Alt+Shift) kadar tekrarlanır.

Tekrar aralığı: Eylem listesi bittiğinde başa dönülmeden önce beklenecek süreyi ayarlar.

Fare haraketlerini yumuşat: Seçenek işaretli iken imleç iki konum arasında adım adım ilerleyerek geçiş yapar. Aksi durumda imleç geçiş yapmadan direkt olarak bulunması gereken konumlara ayarlanır.

Pencereleri kontrol et: Eylemler kaydedilirken eylemlerin üzerinde gerçekleştirildiği pencereler ve bu penceler ilgili bilgiler (başlık, konum, pozisyon ve durum) de kaydedilir. Eğer bu seçenek işaretli ise kaydedilen başlıklara sahip pencereler aranır ve bulunamazlarsa kullanıcıya devam edilip edilmeyeceği sorulur. Pencereler bulunursa kaydedilen konum, pozisyon ve duruma geri getirilerek sonraki eylemlerin yürütülmesine devam edilir. Böylece eylemler kaydedilirkenki ortamın aynısının eylemler tekrar edilirken de oluşturulması sağlanır. Seçenek işaretli değilse eylem listesindeki pencere kontrol eylemleri yok sayılır.

Kısayollar

  • Ctrl+Alt+Y: Yakalayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+Shift: Tekrarlayıcıyı başlatır/durdurur.
  • Ctrl+Alt+P: Pencereyi gizler/görüntüler.
  • Shift (Eylem değiştirme veya elle ekleme penceresinde): O anki imleç konumunu kutulara yazar.

Eylemleri düzenlemek için düzenlemek istediğiniz eyleme çift tıklayabilirsiniz. Listedeki fare eylemlerinden birine sağ tıklayarak imlecin eylem yürütülürken konumlanacağı yere konumlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Türkçe – Ücretsiz – 359 kb

Eylem Tekrarlayıcı İndir


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here