Ana sayfa Araçlar En iyi disk birleştirme programı türkçe bedava indir Windows 8 7 Xp...

En iyi disk birleştirme programı türkçe bedava indir Windows 8 7 Xp Vista

2410
0
Güncelleme:

Auslogics Disk Defrag

Auslogics Disk Defrag Ana Ekran

Auslogics Disk Defrag FAT 16, FAT 32 ve NTFS dosyalama sistemlerini kullanan sabit disklerin birimlerini birleştirebilen ücretsiz, hızlı ve işlevsel bir program.

Kullanıcı dostu arayüzü ile kolayca kullanılabilen bir uygulama olan ve Windows içerisinde gelen disk birleştiricisinden hissedilir derecede hızlı çalışan Auslogics Disk Defrag, XP, Vista ve 7 gibi tüm güncel Windows sürümlerini destekliyor.

Diski birleştirme sırasında ve sonrasında detaylı bilgi veren ve rapor sunan bu güçlü program işletim sisteminin ve uygulamaların çalışmasında performans artışı sağlıyor. Geliştirilmeye devam eden programın bellek kullanımı da en aza indirilmiş durumda.

Yenilenen sürümler ile birlikte birleştirme algoritması @ oranında geliştirilmiş ve işlem hızı arttırılmış bulunuyor. Ayrıca birleştirme işleminden önce temporary (geçici) dosyaların kaldırılması ve kaynak kullanımını ayarlama (low, normal, high), günlük basit ve hızlı disk birleştirme işlemleri için “Defrag” veya tam disk birleştirme gerçekleştirmek için “Defrag & Optimize” seçeneklerinden birini seçme, ileri tarihli birleştirme işlemleri atama, boş alan ayırma ve kullanılan dosyaların devamlılığını oluşturma gibi birçok gelişmiş özellik ve yeni seçenekler programa eklenmiş durumda.

Auslogics Disk Defrag yenilenen özellikleri ile ayrıca yeni raporlama özellikleri, dosya isim ve uzantı detayı, arkaplanda birleştirme işlemi yapabilme, Windows Gezgini entegrasyonu vb. diğer birçok geliştirme ile karşımızda.

Lisans:Ücretsiz

Dil Desteği:İngilizceTürkçe
İşletim Sistemi:Win7/Vista/WinXP

25-3-2013 15-03-08

Smart Defrag

Bilgisayarınızı kullandıkça diskinizdeki dosyalar dağılır ve bu dosya dağınıklığı sisteminizin performansını olumsuz yönde etkiler. Zamanla yavaşlayan ve kararlılığını kaybeden bir bilgisayar kullanmaya başlarsınız. İşte bu sorunu çözmek için IObit tarafından üretilmiş ücretsiz bir araç olan Smart Defragile disklerinizdeki dosyaları birleştirebilir ve bilgisayarınızın ilk günkü hızıyla çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Smart Defrag sadece derinlemesine bir disk birleştirme işlemi gerçekleştirmekle kalmıyor ayrıca bilgisayarınızdaki disk performansını optimize ederek sisteminizi hızlandırmanıza da yardımcı oluyor. Türkçe ismi ile “Akıllı Birleştirici” olarak adlandırabileceğimiz bu ücretsiz programın tamamen Türkçe dil desteği bulunuyor. Smart Defrag 2sürümüyle gelen yeni özellik sayesinde program bilgisayar açılışında disk birleştirme işlemi yapabiliyor.

Sisteminizde oluşan dosya dağınıklığına son verebileceğiniz Smart Defrag basit arayüzü ve kolay kullanımı ile her türlü kullanıcının rahatlıkla üstesinden gelebileceği güçlü bir sistem aracı. Sahip olduğu “Install It and Forget It” (Yükle ve Unut) özelliği ile dilerseniz otomatik olarak arkaplanda sürekli olarak sabit diskinizi en hızlı şekilde çalıştırma olanağı bulabileceğiniz bu program kısa bir zamanda vazgeçilmezleriniz arasındaki yerini alabilir.

25-3-2013 15-03-08

Lisans:Ücretsiz

Dil Desteği:ispanyolcaitalyancaFransızcaAlmancaİngilizceTürkçeBulgarcaJaponcaRusça
İşletim Sistemi:Win7/Vista/WinXP/Win2000
Üretici:IObit

Disk Defrag Portable 1.16  

Bilgisayarınızı kullandıkça dosyalarınız sabit sürücünüzün farklı bölümlerine yazılabilir. bu durum bilgisayarınızın performansının azalmasına eden olur. bu sorunu ortadan kaldırmak için disk birleştirme işlemi yapmalısınız. quicksys disk defrag disk birlştirme, en iyileme ve analiz işlemi için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılımdır.

disk birleştirme işleminin mantığını aşağıdaki animasyonla daha rahat anlayabiliriz.

disk birleştirme animasyon

animasyonda görüleceği üzere her renk ayrı bir dosya kümesini ifade etmektedir. disk birleştirme yazılımları bu dosyaları düzenleyerek ve sabit sürücünüzde sıralı olarak kaydederek bilgisayarınızın performansının artmasını sağlar.

program analiz, birleştirme ve en iyileme işlemlerini yapmaktadır. birleştirme ve en iyileme için hem normal hem de hızlı mod bulunmaktadır. ayrıca sabit sürücünüz hakkında detaylı bilgi görüntüleme özelliği de vardır.

birleştirme işlemi sonrasında program istenildiği taktirde bilgisayarı, oturumu veya programı kapatabilir.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here