Ana sayfa Resim ve Grafik En basit ve kolay resim düzenleme programı Türkçe ücretsiz indir

En basit ve kolay resim düzenleme programı Türkçe ücretsiz indir

840
0
Güncelleme:

Paint.NET Editör

İşte hemen herkesin hatta hiç bilmeyenlerin bile ilk defa kullanırken hiç zorluk çekmeyeceği bir fotoğraf düzenleyici. Üstelik Türkçe dil desteğine sahip ve lisansı da tamamen bedava!

Paint.Net dünyanın en popüler, en çok tercih edilen ve kullanımı en kolay olan resim editleme programlarından biridir. Normalde İngilizce olan bu programı bizim burada paylaşacağımız Türkçe yaması ile birlikte yüzde yüz Türkçe olarak kullanabilirsiniz.

Peki Paint.Net ne işe yarar, neler yapılabilir, özellikleri nelerdir ve nasıl kullanılır?

Bu ücretsiz program içerisinde birden fazla “Layer” üzerinde çalışma, limitsiz “Undo (Geri Al)” seçeneği, özel efektler uygulama gibi birçok zengin özellik bulunduruyor.

MS Paint ile benzer bir arayüze sahip olan Paint.NET kullanılabilecek en basit ve en iyi editörlerden biri olarak göze çarpıyor. Popüler resim formatları JPEG, PNG, TIFF vb. diğerlerini destekleyen yazılım sadece yüksek çözünürlüğe sahip RAW dosyalarını şu an için desteklemiyor.

Bir resim editöründe bulmak isteyeceğiniz en basit özelliklerden ve efektlerden olan kırmızı göz iptali, mozaik yapma, sihirli değnek ile kolaylıkla alan seçme, yağlı boyaya çevirme gibi birçok seçeneğe Paint.NET sahip. Kullanırken çalıştığınız pencere içerisinde hiçbir paneli gizleme ihtiyacı duymadan kolaylıkla kullanabileceğiniz bu resim ve fotoğraf düzenleme aracı basit bir görünüm ile verimli bir kullanım için hazırlanmış diyebiliriz.

Programın yapımına Microsoft tarafından başlatılan üniversite son sınıf öğrencileri için yapılmış olan bir tasarım yarışmasıyla başlanmış. Geliştirilmeye ise yine o kadroda çalışan eski öğrenciler tarafından devam edilmekte ve bu program Microsoft’un Windows işletim sistemlerinde olan MS Paint ile değiştilmesi planlanıyor. Şuan için güçlü ve basit bir fotoğraf ve resim düzenleme aracı olarak yayınına devam edilen Paint.NET ileride vazgeçilmez programlar arasında yerini alacak gibi gözüküyor.

Programın boyutu 5.58 MB

Uyumlu olduğu işletim sistemleri:Windows 8/Win7/Vista/WinXP/win8.1

Paint.Net Türkçe Yamasını İndirmek İçin Tıklayınız.

Programı aşağıdaki butona tıklayarak indiriniz.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here