Ana sayfa İnternet eMule Türkçe Dosya Paylaşım Programı Son Sürüm Bedava İndir Ücretsiz Yükle ...

eMule Türkçe Dosya Paylaşım Programı Son Sürüm Bedava İndir Ücretsiz Yükle Download

943
0
Güncelleme:

eMule dünyadaki en büyük tek ve en sağlam kişiden-kişiye dosya paylaşım istemcisidir. Açık kod politikası sayesinde her yayımı ile ağın daha randımanlı çalışmasını sağlayan geliştiricilerde bulunuyor.

Aklınıza gelebilecek tüm dosyaların paylaşıldığı ortam olan eMule de aradığınız tüm dosyalara ulaşma imkanınız var.Birçok sunucuyu tanıyan yazılım bu sayede paylaşım oranını artırıyor ve seçenekler artıyor.

Bu olumlu yanlarının yanında eMule‘nin en büyük eksiği ise paylaşılan dosyalarda virüs olma ihtimalinin yüksek olması ve bunun önüne geçilmesinin zor olması.

Özellikleri:

  • İstemciler güvenilir bir ağ oluşturmak için birçok ağ kullanır. (ED2K, Kaynak Değişimi, Kad) eMule v0.49 sürümünde Kad kullanımıda etkin vaziyettedir.
  • eMule’un Sıra ve Kredi sistemi ağa gönderilenleri çoğaltarak herkesin istediği gibi dosya aldığından emin olmanız için yardım eder.
  • eMule tamamen ücretsizdir. eMule ayrıca tamamen Reklam, Casus yazılım gibi unsurları barındırmaz.
 • Her dosya indirilirken hatasız dosya olması için bozulmalara karşı kontrol edilir.
 • eMule’un Akıllı Bozukluk Saptama Denetimi bozuk parçaların hızlı bir şekilde düzeltilmesine yardımcı olur.
 • Otomatik öncelikler ve Kaynak yönetimi size bir çok indirmeyi izlemeye gerek kalmadan başlatmanız için olanak sağlar.
 • Önizleme işlevi tamamlanmadan önce Hareketli Görüntülere ve Arşivlere bakmanız için olanak sağlar. Görüntü önizlemek için biz Video Lan İstemcisi’ni öneririz.
 • eMule’un özellikleri web hizmeti ve web sunucusu internet üzerinden hızlı erişmenize olanak sağlar.
 • İndirmelerinizi düzenlemek için kategori oluşturabilirsiniz.
 • Bulmak istediğiniz dosyalar için eMule mümkün olan geniş bir alanda arama sunar. Bu alanlar: Sunucular (Yerel ve Genel), web tabanlı (Jigle ve Filedonkey), ve Kad (Hala Alfa).
 • eMule aynı zamanda aramaların daha çok esnek yapmak için size, çok karışık olan Boolean aramalarını kullanmaya olanak sağlar.
 • Mesajlaşma ve arkadaş sistemi ile diğer İstemcilere mesaj gönderebilirsiniz ve onları arkadaş olarak ekleyebilirsiniz. Arkadaş listenizde, eğer arkadaşınız çevrimiçi ise her zaman görebilirsiniz.
 • İçine yerleştirilmiş IRC istemci ile diğer indiriciler ve dünyanın her yerindeki sohbetçiler ile sohbet edebilirsiniz.

 

Arama diyaloğu ed2k sunucularında, kad ağında yada harici web hizmetlerinde yapılan aramaları denetler ve arama parametreleri sunar.Sunucu diyaloğu, listenizdeki sunucular, bağlı olduğunuz sunucu hakkında tüm bilgileri sağlar ve IP ile sunucu ekleme veya sunucu listesini indirmek için denetim içerir.

 

Bu diyalog üstteki indirmelerinizi ve altttaki halen devam eden göndermelerinizi listeler.eMule’dan diğer istemcilere doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Eğer diğer istemci sohbet isteğinizi kabul ederse, doğrudan kişiden kişiye konuşabilirsiniz

 

Bu diyalog çoğunlukla ilgi duyan kullanıcılar için durum bilgisi sağlayan eMule’un parçası Kad hakkında. Bu Kademlia sistemi üzerine kurulu sunucusuz arama yöntemidir.

İstatistikler diyaloğu sadece gönderme ve indirmeler için grafiksel bantgenişliği kullanımını göstermeyi içermez, ama eMule için her çeşit durum bilgisini çok ayrıntılı ağaç olarak gösterir.

Önemli! eMule Ayarları ;

 

Kullanıcı Adı
Diğer kullanıcılara görünecek olan takma adınızı girin.

Dil
Açılır listeden tercih ettiğiniz dili seçin.

Diğer Seçenekler

Hatalarda sesle uyar
Hata veya dosya bozulmasıyla karşılaşılırsa PC hoparlörü biplicektir

Bağlantıya tıklandığında öne getir
eMule eD2k ağ indirmelerini kullandığı gibi sunucularıda özel web bağlantıları yoluyla ekleyebilir.
Web bağlantısına tıklamada eMule’un göstereceği davranışını ayarlayın. Ya görev çubuğunda yanıp sönen eMule yada yukarı doğru açılan eMule penceresini seçin.

Çıkarken sor
eMule’u kapatırken onaylamak için sorulan mesaj kutusu görünecektir.

Online signature etkin
Onlinesig.dat isimli küçük dosya eMule dizini içine yazılacaktır. Bu dosya aşağıdaki biçimdedir:

[Çevrimiçi Durum]|[Bağlı Sunucu]|[IP : Port]
[Şimdiki İndirme]|[Şimdiki Gönderme]|[Sıradaki Kullanıcılar]

Bu bilgi Dra.:.god’un Online Signature aracı yoluyla veya herhangi bir yolla bir web alanına gönderilebilir.
İleride daha fazla işlev eklenebilir.
Sadece Daha fazla denetim göster, Seçenekler -> Gelişmiş’de aktif ise kullanılabilir.

 

Başlangıç

Yeni sürümü kontrol et
Eğer bu seçenek işaretliyse eMule her başlangıçta daha yeni sürüme bakacaktır. Kaydırıcı sürüm kontrolü için güncelleme aralığını ayarlar.
eMule’u güncellemek için yapmanız gereken tek şey sadece yeni sürümü şu anki içinde bulunduğu aynı eMule klasörüne kurmak / çıkartmak. Tüm ayarlar ve indirmeler otomatik olarak yeni sürüm tarafından kullanılacaktır.

Karşılama ekranı göster
İşaretlenirse, eMule’un başlangıcında güzel bir karşılama gösterir

Simge durumunda başlat
Bu eMule’u tabla simgesi olarak başlatacaktır

BAĞLANTI :

 

İlk önce ISS’inizin size sağlamış olduğu hızı sözleşmenizden veya müşteri hizmetlerinden öğrenin.

Hız için verilen değerler genellikle kilo Bit saniyedir [kb/s] ama eMule’a girilen değerler kilo Bayt saniyedir [kB/s]
Kilo Bayt’a çevirmek için basitçe 8 kilo Bit değerine bölünür.

Örnek:
Azami İndirme hızı: 512kb/s İ· 8 = 64 kB/s
Azami Gönderme hızı: 128kb/s İ· 8 = 16 kB/s

Sihirbaz genel bağlantı türlerinin çoğunun ön yaplandırmasına sahiptir. Hattınız için doğru ayarları bulmak için bunu kullanın.

Kapasiteler
İndirme
Bu değer indirme bant genişliğinin en yükseğine eşittir. Yukarıdaki örnekte bu 64’tür.

Gönderme
En yüksek gönderme bant genişliğidir. Yukarıdaki örnekte bu 16’dır.

Not:
Kapasiteler eMule’da bağlantı yönetimi için önemlidir. Doğru değerleri kontrol edin.

Sınırlar
İndirme Sınırı
Bu, eMule’un izin verdiği en yüksek kB/s indirme hızıdır. Onay işaretini kaldırarak sınırsıza ayarlamanız önerilir.

Gönderme Sınırı
Bu çok önemli bir ayardır. Sizin, ağa vereceğiniz en yüksek gönderme hızını gösterir. Önerilen ayar Gönderme Kapasitesi‘nin ~%75’inden daha yükseğe ayarlanmamasıdır. Ya da Gönderme Hızı Algılama‘yı deneyin – aşağıya bakın.

Dikkate alınan yönler:
Gönderme Hızı Algılama kullanarak Sınırlar ayarını sınırsıza ayarlama
Seçenekler -> Gelişmiş içinden Gönderme Hızı Algılama aktif edildiğinde ve Gönderme Sınırı’ndan onay işareti kaldırıldığında, eMule en iyi performans için mevcut olan tüm göndermeyi kullanacak. Ping sürelerinin otomatik izlenmesi ve gönderme ayarlaması, kredi toplamak için indirmeyi en yükseğe çıkarırken, düzgün sörf yapıldığından veya çevrimiçi oyun oynandığından emin olacak.

Gönderme sınırını çok yükseğe ayarlama

Her indirme, istekte bulunmak, paketleri kabul etmek vs. için biraz boş gönderme bant genişliğine ihtiyaç duyar. Bundan dolayı eğer bu sınırı yükseğe ayarlarsanız, bu istekleri yapmak için mevcut gönderme bant genişliği olmayacağından, gönderme, indirmenizi yavaşlatacaktır.

Gönderme sınırını çok düşüğe ayarlama
eMule’un özelliği olan kredi sistemi ağa ne kadar gönderme yaptığınıza bakar. Düşük gönderme demek az kredi ve sırada uzun süre bekleme anlamına gelir. Daha fazla ayrıntı için Kredi Sistemi’ne bakın.

İstemci Bağlantı Noktaları
TCP
eMule başka istemcilerden veri indirmek için varsayılan bağlantı noktası olarak 4662’yi kullanır. Bu bağlantı noktasına dışarıdan bağlanılabilir olması önemlidir, yani güvenli duvarı tarafından engellenmemelidir ya da yönlendirici tarafından kesilmemesi için eksik gönderme ayarı yapılandırması olmamalıdır. Engelleme olması durumunda düşük ID’niz olacaktır. Varsayılan eMule bağlantı noktalarında hızı kıstığı görünen bazı ISS’ler için bu bağlantı noktasının değiştirilmesi gerekebilir. Eğer bağlantı noktası değiştirilirse, yönlendirici/güvenlik duvarında da buna uygun ayarlar uygulanmalıdır.

UDP
UDP bağlantı noktası Kademlia ağı için bağlantı noktasıdır ve aynı zamanda eMule’un genişletilmiş protokolü gibi birçok özelliği ele alır. Yaygın istemci UDP kullanımı bağlantı ek yükünü azaltır ve aynı zamanda sunucudaki yükü de azaltır.
Bu bağlantı noktasının açık ve tıpkı TCP bağlantı noktası gibi yönlendirilmiş olması gerekir veya Kademlia, sunucudan düşük ID gibi aynı olan güvenlik duvarı durumunu alacaktır. Bu bağlantı noktasını açmak mümkün değilse, dever dışı bırakılmalıdır.

Dahili WinXP Güvenlik Duvarında Bu Bağlantı Noktalarını Aç
Eğer dahili Windows XP güvenlik duvarı aktif edilmişse, bu düğme, eMule’da engelsiz iletişime izin vermek için girilmiş bağlantı noktalarını otomatik olarak açar. Sadece UDP ve TCP bağlantı noktaları açılır ve bu işlevinSeçenekler -> Genişletilmiş -> eMule başlatıldığında/çıkıldığında WinXP güvenlik duvarında bağlantı noktalarını aç/kapat ile birlikte kullanılması önerilir. Bu en iyi korunmayı sunar. Bu özellik sadece Windows XP (SP’siz) ve XP SP1 için çalışır.

Bağlantı Noktalarını Sına
Bu düğme tarayıcıda, girilen bağlantı noktalarının açık olduğunu ve yüksek ID verileceğini doğulamak için küçük programcık çalıştıran bir web sayfası açacaktır. Eğer sayfa hata gösterirse, yönlendirici ve/veya güvenlik duvarının ayarı düzeltilmelidir.

Bağlantı Sınırı
Azami Bağlantı
Bu izin verilen en fazla sayıdaki TCP/IP ve UDP bağlantılarıdır.
Bağlantılar sadece eğer arama ve sıra isteği veya İstemciden İstemciye Kaynak Değişimi için veri aktarımında ilerleme varsa açılır.
Bu değerin değiştirilmesi normal olarak gereksizdir, Windows 98/ME’da hariç, 100’den daha yüksek herhangi bir değere ayarlamayın.

Not:
İndirilen dosya genişletildiğinde görünen (Çok fazla bağlantı)‘nın anlamı, yeni bağlantı sınırına zaten ulaşılmış olmasıdır. Bu kaynaklar “Sırada” olarak görünüyorsa, yeni bağlantı açılır açılmaz işleme tabi tutulacaktır.

Azami Kaynak/Dosya
Sabit Sınır
Sabit Sınır bir dosya için izin verilen an fazla kaynak sayısıdır. Eğer bu sınıra ulaşılırsa eMule bu dosya için kaynakları kabul etmeyi durdurur.


eMule’un özelliği iki farklı ağdır. Biri geleneksel eD2k sistemini takip eden sunucu tabanlı ağ, diğeri ise sunuculardan bağımsız olarak çalışır ve Kademlia olarak bilinen kavramı kullanır. Daha fazla ayrıntılı açıklama için bu yardımdaki Ağ Rehberine bakın.
Onay kutuları, Bağlan düğmesine basıldığında eMule’un hangi ağ(lar)a bağlanacağını seçmenize izin verir
.

Başlangıçta otomatik bağlan
Bu eMule’a başlatıldıktan hemen sonra sunucuya ve/veya Kademlia’ya bağlantı kurmasını söyler.

Kopunca tekrar bağlan
Eğer ağ bağlantısı koparsa, eMule otomatik olarak yeni bağlantı kurmayı deniyecektir. Onay kutusunun işaretlenmesi önerilir.

Ek yük bant genişliğini göster
Bu seçenek gönderme ve indirme ek yükünü eMule’un durum çubuğunda gösterecektir. Şu anki gönderme ve indirme hızının yanındaki paratezlerin içindeki değerlerdir. Bu ek yük, kaynak sormayı yönetmek, bağlantıları açmak ve istemciler arasındaki iletişimin diğer biçimlerini denetlemek için gerekli olan veri miktarından hesaplanır. Bu bant genişliği gönderme ve indirme için kayıptır.

Önemli:
Eğer şu anki gönderme ve ek yük toplamı gönderme sınırınıza yakınsa, eMule çok fazla bağlantı açar ya da çok fazla kaynak yönetmek zorunda kalır. Bu durumda Azami Bağlantı’nızı ve/veya Sabit Sınır’ınızı düşürmelisiniz yoksa kötü gönderme ve indirme hızı sıkıntısı çekersiniz.

Not:
Sıranızdaki istemci sayısı herhangi bir ilave trafiğe sebep olmaz ve ek yükte etkisi yoktur.

GÖRÜNTÜ:

 

İlerleme çubuğu stili
Kaydırıcı, İlerleme Çubuklarının 3B gölgelendirme miktarını etkiler.

Araç ipucu gecikme süresi (saniye)
Eğer fare imleci bir indirme üzerinde durursa bu indirmenin bilgisi küçük bir notla görünür. Bu ipucunun açılana kadar ki gecikmesini belirler.

Sistem tablasına küçült
Eğer bu seçenek onaylanırsa, eMule görev çubuğuna değil tablaya küçültülecektir.

İndirme listesini genişletmek için çift tıklama etkin
Bu seçenek indirme listesinde gerektiğinde kaynakların genişletilmesi ve gösterilmesi için çift ya da tek tıklanıp tıklanmamasını değiştirir.

İndirmeleri yorum/beğenilme oranı simgeleriyle göster
Aktarımlar sekmesindeki indirmeler için -simgesini (yorum, olumlu beğenilme oranı) ve -simgesini (olumsuz beğenilme oranı) gösterir.

İlerleme çubuğunda indirme tamamlanma yüzdesini göster
%-tamamlandı değeri her indirmenin ilerleme çubuğuna eklenecektir.

Aktarım hızlarını başlıkta göster
Şu anki İndirme ve Gönderme hızını eMule’un pencere başlığında gösterir.

Kategori sekmelerinde indirme bilgisini göster
Bu iki (x/y) değer kategori adından hemen sonra görüntülenecektir. İlk değer (x) şu anki aktif (indirilen) dosya sayısıdır ve ikinci değer bu kategori için toplam dosya sayısıdır.

Tamamlanan indirmeleri otomatik temizle
eMule bitmiş indirmeleri yeşil ilerleme çubuğu ile gösterir. Bu seçenek otomatik olarak bunları indirmeler listesinden kaldıracaktır.

Aktarımlar sekmesinde ilave araç çubuğu göster
Aktarımlar sekmesindeki yeni simgeler görünecektir. Bunlar aşağıdaki çeşitli görüntüleme kiplerine hızlı geçiş sağlar:
Bölünmüş görünüm. İndirme listesinde ve gönderen istemciler listesinde tüm dosyaları gösterir
Sadece indirme listesindeki dosyaları göster
Şu an ilerleyen göndermeleri göster
Şu anki indirilen dosyaları göster
Gönderme sırasını gösterir
Bilinen tüm istemcileri görüntüler

İşlemci (CPU) ve Bellek Kullanımı Koruması

Bilinen İstemciler listesi etkisiz
eMule bağlı olduğu tüm istemcilerin izini tutar. Belleği korumak için bu liste bu seçenek ile etkisizleştirilebilir. Düşük bellekli sistemler için bunu kapatın.

Sıra listesi etkisiz
Bilinen İstemciler Listesi ile benzerdir. Sıra Listesi aynı zamanda sistem kaynaklarını tüketecektir. Korumak için etkisizleştirin.

Sıra listesini gerçek zamanlı güncelleme
Sıra listesinde görüntülenen bilgi, biraz İşlemci (CPU) süresini koruyacak sıklıkta güncellenecektir.

Yeni boyutta istatistik çizelgesini yeniden oluşturma
eMule, penceresi yeniden boyutlandırılıdığında çok kısa bir süreliğine donabilir. Bunun sebebi kaydedilen veriyle çizelgenin yeniden çizilmesidir. Eğer bu seçenek onaylanırsa, çizelge yeniden oluşturulmayacak ve yenisi başlatılacaktır.

Yazı Tipi Seç
Bu düğme sunucu, mesajlar ve sohbet sekmelerinde görüntülenecek metin yazı tipi, stili ve rengini seçmeniz için bir ileti menüsü açar.

Otomatik tamamlama (geçmiş işlevi)
Geçmiş, arama, Kademlia önyükleme IP, sunucu güncelleme URL ve IP Süzgeç güncelleme URL alanından tüm kullanıcı girişlerini kaydeder ve eğer kaydedilmiş girişlerle uyumlu birşey bulursa kelimeyi tamamlar.
Etkin onay işareti bu seçeneği kapatıp açmaya izin verir ve Temizle düğmesi tüm girişleri temizler.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here