Ana sayfa Güvenlik Dosya klasör ve USB flash bellek şifreleme programı ücretsiz indir

Dosya klasör ve USB flash bellek şifreleme programı ücretsiz indir

684
0
Güncelleme:

rohos-mini-drive-17.jpg (601×336)

Bilgisayarın hard diskinde bulunan dosyalara ve klasörlere şifre koymak ister misiniz? Peki ya USB flaş belleği şifrelemek ister miydiniz? Tüm bunları gerçekleştirecek, kullanımı son derece kolay, arayüzü sade ve basit, bilgisayarı hiç kasmayan, son derece hızlı çalışan ve her şeyden önemlisi de tamamen ÜCRETSİZ olan bir programı tavsiye etmek istiyorum. Rohos Mini Drive isimli programımızın nasıl kullanılacağı ve sunduğu özelliklerin neler olduğu ile ilgili ayrıntıları yazının devamında okuyacaksınız…

rohos-mini-drive-5.jpg (606×437)

Rohos Mini Drive programı, Windows işletim sistemli bilgisayarınızın diskinde güvenli dosya saklama alanları oluşturmak ya da USB flash diskler üzerinde erişilemez bölgeler yaratmak için kullanabileceğiniz ücretsiz ve kolay kullanılır bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Windows’un kendi güvenlik mekanizmaları genellikle hassas dosyaları saklamakta oldukça yetersiz kalıyorlar ve bu nedenle ek yazılımlara ihtiyaç duyan kullanıcıların Rohos Mini Drive gibi programları tercih etmeleri normal hale geliyor.

Programı kullanırken direkt olarak USB diskiniz üzerinde belli bir yer kaplayan güvenli bölge oluşturabiliyor ve bu bölgeyi şifreleme ile koruyabiliyorsunuz. Dolayısıyla bir başkası sizin diskinizi ele geçirse dahi bu bölgede yer alan dosyalara erişemiyor ve doğru şifreyi bilmesi gerekiyor.

Bunun yanında FirefoxOpera ve Chrome web tarayıcılarında bulunan profillerinizi de güven altına alabilen uygulama, profil şifreleme özelliği ile kişisel internet gezintisi bilgilerinizin korunmasına yardımcı oluyor. Hatta Skype profilinizi ve tarihçenizi bile şifreleyebilen program, bu sayede temel iletişim güvenliği ihtiyaçlarına bir çözüm olabiliyor.

Ayrıca şifre girme sırasında sanal klavye kullanmanıza da imkan tanıyan program, bu sayede keylogger programlar tarafından şifrelerinizin ele geçirilmesine de engel oluyor. Eğer hassas bilgilerinizi korumak için bir çözüm arıyorsanız kesinlikle göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.

25-3-2013 15-03-08

Windows 8, 7, xp ve vista işletim sistemlerinin kurulu olduğu tüm bilgisayarlarda sorunsuz bir biçimde kullanabileceğiniz dosya, klasör yada USB şifreleme yazılımı olan Rohos Mini Drive programının dosya boyutu sadece 6 MB olup lisansı tümüyle bedavadır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here