Ana sayfa Resimli Anlatımlar Dosya bölme nasıl yapılır? Bilgisayardaki büyük boyutlu dosyaları bölmek resimli anltım

Dosya bölme nasıl yapılır? Bilgisayardaki büyük boyutlu dosyaları bölmek resimli anltım

1189
0
Güncelleme:

Özellikle çok büyük boyutlardaki video ve oyun dosyalarını bölerek daha küçük parçalar şeklinde saklayabilirsiniz. Bu şekilde mesela normalde bir CD yada DVD içine sığmayacak kadar büyük olan dosyaları parçalar halinde bir kaç DVD ye yazdırabilirsiniz.

Peki büyük dosyalar nasıl bölünüyor? Bunun için gerekli program nedir ve nasıl kullanılır? İşte resimli anlatım;

Sizlere dosya bölmek için en hızlı en etkili üstelik ücretsiz  olan Cyrogenic programını öneriyoruz. Bedava indirmek için tıklayınız.

Küçük fakat bir o kadar da güçlü araçlara sahip. Cyrogenic sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde dosyaları bölüp paylaşabilirsiniz.

Cyrogenic ile özellikle yüksek boyutlu video dosyalarını, CD ve DVD’e göre ayarlamak istediğiniz büyük dosyaları ve bölmek istediğiniz tüm dosyaları bölebilirsiniz.

Oldukça basit bir kuruluma sahip. “Next” ile rahatlıkla kurabileceğimiz bir program. Kurduktan sonra programı açın. Karşınıza gelen kullanımı son derece basit arayüzden bölme işlemini gerçekleştireceğiz.

Dosya Bölmenin En Kolay Yolu: Cryogenic

Öncelikle “Source” butonuna basıp bölmek istediğimiz dosyayı seçiyoruz. Ardından “Destination” butonuna basıp böldüğümüz parçaları kaydedeceğimiz yeri seçiyoruz. Dosyayı bölmek için “Split file“ı seçiyoruz ve hemen yanında bulunan “Parts:” kısmından kaç parçaya bölmek istediğimizi seçiyoruz. Ardından hemen aşağıda bulunan “Split” butonuna basarak bölmeye başlıyoruz.

Dosya Bölmenin En Kolay Yolu: Cryogenic

Bir süre sonra bölme işlemi tamamlanacaktır. Siz de istediğiniz bütün dosyaları bu şekilde bölebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here