Ana sayfa Araçlar Çoklu Arama/Bul ve Değiştir Programı, Toplu Kelime Bulmak ve Değiştirmek İçin

Çoklu Arama/Bul ve Değiştir Programı, Toplu Kelime Bulmak ve Değiştirmek İçin

944
0
Güncelleme:

MiltiReplace programı iki veya daha fazla kelimeler için ücretsiz bir arama ve değiştirme aracı olup, bir metin yazısındaki kelimeleri karşılaştırır ve bulduklarını yeni tanımlanmış kelimelerle değiştirir.

Norma search and replace yani  bul ve değiştir tarzı programlar genellikle tek bir kelime üzerinden işlem görür. Bu program ise  ikiden çok kelimeyi neredeyse bir deyim ifadesini hatta cümleyi toplu olarak arar, bulur ve değiştirmek istediğiniz kelimelerle değiştirir. Böylece manuel olarak her birini tek tek değiştirmekle  zaman kaybetmezsiniz.

MultiReplace

 

Program penceresinde üst tarafta “text” ve “replacements” olmak üzere iki sekme var. Text kısmına  yazının tamamını kopyalayıp yapıştırın, Replacements kısmına ise bu yazı içinde hangi kelimelerin hangileriyle değiştirilmesini istiyorsanız onları yazacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken nokta her kelime değiştirme işlemini tek bir satırda hallediyoruz. Mesela yukarıdaki resimde görülen paragraftaki bazı kelimeleri yenileriyle değiştirmek istiyoruz. O zaman “Replacements” sekmesine geçip tıpkı aşağıdaki resimde  görüldüğü gibi ilk satırda “hi” kelimesini “HI” ile değiştirmek istiyorsak, değiştirmek istediğimiz kelimeyi önce yazıp araya bir boşluk koyarak ardından hangi kelimeyle değiştirilmesini istiyorsak o yeni kelimeyi yazıyoruz. Yani burada “HI” kelimesiyle.

Son olarak en üst sol köşede bulunan “Replace” butonuna tıklıyoruz. İki yada üç saniye sonra işlem bitmiş olacak.

MultiReplace-replacements_thumb[1]

İşte yazının son hali

MultiReplace-formatted-text_thumb[1]

Boyut: 56 kb

Lisans: Ücretsiz

İndir: MultiRplace.

Alternatif (direk link)


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here