Ana sayfa Resimli Anlatımlar Çift monitörlü bilgisayarda duvar kağıdı belirleme iki ayrı duvar kağıdı kullanma...

Çift monitörlü bilgisayarda duvar kağıdı belirleme iki ayrı duvar kağıdı kullanma nasıl yapılır nerden ayarlanır?

1373
0
Güncelleme:

Aşağıda çift monitörlü bir bilgisayarda duvar kağıtlarını nasıl yönetebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çift monitör kullanan bilgisayarımızda farklı duvar kağıdı özelleştirmeleri yapmak için Display Fusion adlı programı kullanacağız.

Çift Monitörlü Sistemlerde Duvar Kağıdı Yönetimi
1-Kurulum: Display Fusion çift monitörlü sistemlerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirildiğinden bu programı kullanmayı tercih ettik. İlk önce DisplayFusion programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

25-3-2013 15-03-08

2- Duvar Kağıdı Atamak: Kullanıcı arabiriminde monitörleriniz bir ve iki olarak temsil edilmektedir. 1’e tıklarsanız; etrafı seçili olduğunu belli etmek için kırmızı ile vurgulanacaktır. İlk monitör seçili iken Browse düğmesine basın ve açılan pencereden kullanmak istediğiniz duvar kağıdını seçin. Daha sonra üstten ikinci monitörü ve aynı şekilde Browse‘a basarak kullanmak istediğiniz duvar kağıdını seçin. Apply (Uygula) düğmesine bastıktan sonra Duvar kağıtlarının her iki monitör içinde değiştirildiğini göreceksiniz.

3- Özelleştirmeler: Size Mode düğmesine basarak seçtiğiniz duvar kağıtlarının ekranda; merkeze yerleştirme, ekrana sığdırma, en boy oranını koruyarak ekrana sığdırma gibi hangi görüntülenme moduyla gösterileceğini belirleyebilirsiniz.

Çift Monitörlü Sistemlerde Duvar Kağıdı Yönetimi

4- Otomatik Duvar Kağıdı Değiştirme: Display Fusion kullanarak her iki monitörünüz içinde duvar kağıtlarının otomatik olarak değişmesini seçebilirsiniz. Random change using Images from my computer kutucuğunu işaretlerseniz bilgisayarınızın her açılışından bu klasörden seçilecek bir resim otomatik olarak duvar kağıdınız olacak ve her bilgisayar açılışında duvar kağıdınız değişecektir.

5- Flickr’da Duvar Kağıdı Arama: Programı kullanarak internet kullanıcıların fotoğraflarını paylaştıkları Flickr sitesinden kişisel kullanım amaçlı olarak duvar kağıtları indirebilirsiniz. AyrıcaRandom change using Images from Flickr kutucuğunu işaretleyerek bilgisayarınızın her açılışından Flickr’dan fotoğraf indirerek size farklı duvar kağıtları sunmasını sağlayabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here