Ana sayfa Masaüstü Chrome için en iyi ekran görüntüsü alma eklentisi

Chrome için en iyi ekran görüntüsü alma eklentisi

1061
0
Güncelleme:

3d21f61f-f1fc-4e0e-902e-fd43723a76e6_details_big.jpeg (572×408)

Google Chrome internet tarayıcısını kullanarak bilgisayar ekranınızın anlık resmini çekmek ve kaydetmek istiyorsanız sizlere tavsiye edebileceğimiz en iyi eklenti Nimbus Screen Capture uygulamasıdır.

Bu eklentinin diğer rakiplerinden farkı öncelikle kullanımının çok basit olmasıdır. Sıradan bir bilgisayar kullanıcısı kolaylıkla ekranın tamamının yada bir bölümünü seçerek ekran görüntüsünü hemen alabilir. Diğer bir avantajı ise  sunduğu gelişmiş özellikleridir. Bu üst düzey özellikler arasında çektiğiniz ekran resminin üzerine yazılar yazabilme, şekiller ekleyebilme ve fotoğrafı düzenleyebilme gibi özellikleri sayabiliriz.

Nimbus Screen Capture, Google Chrome kullanıcılarının tarayıcıları üzerinden kolayca ekran görüntüleri almalarına ve aldıkları ekran görüntülerini kolaylıkla düzenlemelerine olanak sağlayan bir Google Chrome eklentisidir. Tarayıcı ekranının tamamının ekran görüntüsünü alabileceğiniz gibi istediğiniz bölümünün ekran görüntüsünü de alabilirsiniz.

Adres çubuğunun sağ tarafında bulunan eklenti butonu yardımıyla veya daha önceden belirlenmiş klavye kısayol tuşu yardımıyla ekran görüntülerini kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Ayrıca eklenti yardımıyla almış olduğunuz ekran görüntüleri üzerinde kolayca düzenlemeler yapabilir, ekran görüntülerinin üzerine farklı şekiller ve açıklamalar ekleyebilirsiniz.

Aynı zamanda Google Drive desteğine de sahip olan eklenti sayesinde, almış olduğunuz tüm ekran görüntülerini otomatik olarak Google Drive hesabınız üzerinde saklayabilirsiniz. Tabii bunun için bir Google hesabına sahip olmanız ve oturum açmış olmanız gerekmektedir.

Sonuç olarak Google Chrome tarayıcınız üzerinden kolayca ekran görüntüleri alabileceğiniz Nimbus Screen Capture‘ı denemenizi öneririm.

Nimbus Screen Capture Özellikleri:

  • Web sayfasının tamamına veya belli bir bölümüne ait ekran görüntüsü alma
  • Tüm tarayıcı penceresinin ekran görüntüsünü alma
  • Kendi belirleyeceğiniz bölgenin ekran görüntüsünü alma
  • Aldığınız ekran görüntülerine efektler ve yazı metinleri ekleyebilme
  • Ekran görüntülerinizi yeniden boyutlandırma ve kesme
  • Ekran görüntülerine oklar ve yapışkan notlar ekleyin
  • Ekran görüntülerini JPG, PNG ve BMP formatında kaydetme
  • Google Drive desteği sayesinde ekran görüntülerini doğrudan Google Drive hesabınız üzerinde depolama

25-3-2013 15-03-08

Lisans:Ücretsiz

Dil Desteği:İngilizce
İşletim Sistemi:Win8/Win7/Vista/WinXP

 


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here