Ana sayfa Resim ve Grafik .bmp ve .jpg resimleri birebir Ascii karakter tablosuna dönüştürme programı

.bmp ve .jpg resimleri birebir Ascii karakter tablosuna dönüştürme programı

1170
0
Güncelleme:

Resim To Ascii indir

Programın Kullanım Amacı ve Özellikleri:
Bu program .BMP ve .JPG uzantılı dosyaları birebir ASCII karakter tablosuna dönüştürmektedir.

Dönüşüm HTML formatında olmaktadır. Programda gelişmiş ayarlama seçenekleri ile kullanıcı oluşturulacak çıktıyı tamamen random sayı, random küçük harf, random büyük harf, random sayı harf karışımı ve kullanıcının belirleyebileceği karakterler doğrultusunda çıkartmaktadır. ayrıca çıktının yazı tipini, yazı font boyutunu da değiştirme imkanınız bulunmaktadır.

Program normalde sadece .BMP türü resimleri dönüştürmektedir. Fakat .JPG türünde resimler gönderildiğinde bunu fark edip bu resmi dönüştürmektedir. Kullanıcının resmi dönüştürmesine gerek kalmaz.

Seçilen resme göre ayarlarını iyi yapmanız gerekmektedir. Programda il açıldığında varsayılan ayarlarla gelir. İdeal olarak ben “Arial” ve “Courier New” yazı tipleri belirledim. Tabi kullanıcı istediği tipleri seçebilir. Kullanıcının belirlediği resim kalitesi ne derece iyi ise çıktı kalitesi o derece iyi olacaktır. Birde dikkat edilmesi gereken husus sonuçta çıktılar karakterlerden oluşturulduğu için resin normalinden büyük olarak çıkartılacaktır. Her piksel 1 karaktere denk gelmektedir.

25-3-2013 15-03-08
Sürüm
1.0
Boyut
460 Kb
Lisans
Ücretsiz (Freeware)
Dil
Türkçe 
İşletim Sistemi
Windows (Hepsi)
Üretici

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here