Ana sayfa Resimli Anlatımlar Bilgisayarın masaüstü simgeleri nasıl değiştirilir? Resimli anlatım windows vista ve xp için

Bilgisayarın masaüstü simgeleri nasıl değiştirilir? Resimli anlatım windows vista ve xp için

2270
0
Güncelleme:

Windows’un hiç değişmeyen hep aynı kalan görünümünden sıkıldınız mı? Misafirliğe gittiğinizde arkadaşınızın bilgisayarındaki masaüstü simgelerinin rengarenk ve değişik biçimlerde olduğunu görmek sizi etkiledi mi?

Merak etmeyin! Siz de eğer isterseniz çok kolayca bir kaç adımda masaüstü simgelerinizi kendi zevkinize göre keyfinizce değiştirebilirsiniz.

Mesela masaüstünde bulunan bilgisayarım simgesi, çöp kutusu simgesi gibi simgelerin renklerini veya simge resimlerini tamamen değiştirmek mümkün. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda resimli olarak sunulmuştur.

Nasıl yapılacağını anlatmaya başlamadan aşağıdaki resimlerin Windows Xp’ye ait olduğunu hatırlatalım. Windows Vista’da görünüm farklıdır ama seçenekler aynı yerde bulunur.

Öncelikle Masaüstünde boş bir noktaya farenizin sağ tuşuyla tıklayın ve “Kişiselleştir”e tıklayın.

 Windows 7 ve Vista da Masaüstü Simgelerini Değiştirmek

Açılan pencerede “Masaüstü simgelerini değiştirin” seçeneğine tıklayın.

Windows 7 ve Vista  da Masaüstü  Simgelerini Değiştirmek

Karşınıza “Masaüstü Simge Ayarları” penceresi gelecek. Bu pencerede simgesini değiştirmek istediğiniz masaüstü öğesini seçin ve ardından “Simge Değiştir”e tıklayın.

Windows 7 ve Vista  da Masaüstü  Simgelerini Değiştirmek

Karşınıza Windows’da bulunan pek çok farklı simge gelecek. İster bunların arasından isterseniz de internetten indirdiğiniz ya da kendi hazırladığınız simgeler arasından seçim yapabilirsiniz.

Windows 7 ve Vista  da Masaüstü Simgelerini Değiştirmek


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here