Ana sayfa Resimli Anlatımlar Bilgisayarın başlangıç ekranı nasıl değiştirilir? Windows Xp resimli anlatım

Bilgisayarın başlangıç ekranı nasıl değiştirilir? Windows Xp resimli anlatım

1467
0
Güncelleme:

Windows XP’li bir bilgisayarda başlangıç ekranını değiştirmek için ne yapılır nereden değişiyor?

Bilgisayarınızı her açtığınızda aynı Windows XP başlangıç ekranını görmekten sıkıldınız mı? Bu problemi BootSkin programını kullanarak kısa sürede çözebilir, her açılışta otomatik olarak değişen yüzlerce farklı başlangıç ekranına sahip olabilirsiniz. İlk öncesitemizeden BootSkin programını indirin ve kurun.

1) Başlangıç Ekranı Seçmek: Programı çalıştırdıktan sonra Bootskin’in arayüzünde Windows XP başlangıç ekranlarını seçebileceğiniz bir seçim penceresi görüntüleniyor. İlk etapta programla yerleşik olarak gelen 6 farklı başlangıç ekranından birini deneyerek Bootskin’in nasıl çalıştığını görelim. Merak etmeyin denemek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda değilsiniz. Seçim penceresinden denemek istediğiniz Bootskini tıkladıktan sonra Preview (Önizleme)seçeneğine basarak başlangıç ekranını önizleyebilirsiniz. Sonrasında Apply (Uygula) seçeneğine basarak beğendiğiniz başlangıç ekranını ayarlamış olursunuz

Windows XP Başlangıç Ekranını Değiştirmek

2) Yeni Başlangıç Ekranları Bulmak: Peki, başka Windows XP başlangıç ekranlarını nasıl yükleyebiliriz? Programı çalıştırdıktan sonra öncelikle başlangıç ekranı seçimpenceresinde üstten ikinci sırada bulunan Browse boot screen library (Açılış ekranı kitaplığını görüntüle) seçeneğine tıklayın. Program otomatik olarak web tarayıcınızı açıp, sizi Stardock’ın ve kullanıcıların tasarladığı yüzlerce başlangıç ekranın bulunduğu Bootskin’in web sitesine yönlendirir.

Windows XP Başlangıç Ekranını Değiştirmek

3) Yeni Başlangıç Ekranlarını İndirmek: Bu web sitesinde ki tüm başlangıç ekranlarını ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Biz deneme amaçlı olarak HFN Quantum_Superhighway adlı Bootskin’i seçtik. Bootskin’in küçük resmi üzerine tıkladıktan sonra açılanBootskin sayfasında Download (İndir) düğmesine tıklayın. Yenilenen sayfada Click link To Downloadbaşlığı altında verilen Kırmızı renktekiHFNQuantumSuperhighway.bootskin linkine tıklayın ve Bootskini bilgisayarınıza indirin. İndirdiğimiz dosyaya çift tıklayarak Bootskin’i programın içine aktarmış olduk.Apply (Uygula) tuşuna bastıktan sonra bilgisayarımızı yeniden başlattığımızda Windows XP logosu yerine seçtiğimiz başlangıç ekranı görüntülenecektir.

Windows XP Başlangıç Ekranını Değiştirmek

 

4) Her Açılışta Otomatik Değişen Başlangıç Ekranları Yapmak: Her açılışta farklı bir başlangıç ekranınız olsun istiyorsanız menü çubuğundaki Filesekmesine tıklayın ve açılan menüden Random Boot Screen at Starup seçeneğine basın. Aynı işlemleri farklı Bootskinleri indirmek ve kullanmak için uygulayabilirsiniz. Programın şimdilik bir Vista sürümü yok, fakat Stardock yetkilileri geliştirme çalışmalarını kısa bir süre sonra tamamlayacaklarını açıkladılar.

Windows XP Başlangıç Ekranını Değiştirmek


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here