Ana sayfa Araçlar Bilgisayarın açılışında çalışan programları kapatma programı

Bilgisayarın açılışında çalışan programları kapatma programı

924
0
Güncelleme:

Bilgisayarı açtığımda otomatik olarak kendiliğinden çalışan  programları nasıl kapatabilirim?

Windows’un açılışında bazı programlar kendi kendine açılır. Bu programları ya siz başlangıçta çalışan programlar listesine bilerek eklemişsinizdir,  ya da bazı yüklediğiniz programlar sizden izin almadan bunu yapmışlardır. Her koşulda eğer sistem başlangıç programlarını düzenlemek ve açılışta çalışan herhangi bir programı silmek (kaldırmak) isterseniz sizlere tavsiyem StartupPanel programıdır. Tümüyle bedava olan bu programın özellikleri ve nasıl kullanıldığı hakkındaki detayları yazının devamında okuyacaksınız…

startuppanel_1_550x429.png (550×429)

StartupPanel programı, Windows’un kendi başlangıç programları ve hizmetleri yöneticisinden daha kolay kullanılır ve gelişmiş bir sistem programı olarak karşımıza çıkıyor ve tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Programın kolay kullanılır yapısı elbette çok deneyimli olmayan kullanıcılar için sayabileceğimiz en büyük artılar arasında yer alıyor ve basitliğine rağmen istediğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Programın temel işlevlerine değinmek gerekirse;

  • Başlangıç programlarını düzenleme
  • Windows kayıt defteri düzenlemeleri
  • Windows hizmetleri düzenleme

Elbette Windows hizmetleri ve kayıt defteri konusunda bir bilgisi olmayan kullanıcılarımızın bu konuda oldukça dikkatli olması gerekiyor. Zira sistem dosyalarında gerçekleştirilebilecek olan değişiklikler geri dönülemez sonuçlar yaratabiliyorlar.

Sistem başlangıcında açılan programlarda yapılacak değişiklikler elbette en sorunsuz değişiklikler arasında yer alıyor ve böylece bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını sağlamak mümkün hale geliyor. Hangi programın açıldığını, hangi konumda yüklü olduğunu ve başka bilgileri de görmek mümkün olduğu için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm verileri programla düzenleyebilirsiniz.

Kaliteli, basit ve kullanışlı bir sistem başlangıcı düzenleme programı arıyorsanız kesinlikle göz atmanız gerekenlerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim.

Sadece 667 kb olan bir dosya boyutuna sahip StartupPanel programı işini gayet düzgün yapan, hatasız çalışan ve çalışırken sizi asla rahatsız etmeyen yada bilgisayar kasmayan on numara bir programdır. Üstelik lisansı tamamen ücretsiz olan bu programı Windows 8/Win7/Vista/WinXP/win8.1 işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here