Ana sayfa Araçlar Bilgisayarı Otomatik Kapatma, Otomatik Bilgisayar Kapatıcısı, Bilgisayar Zamanlı Kapatma Zaman Ayarlı Cmd...

Bilgisayarı Otomatik Kapatma, Otomatik Bilgisayar Kapatıcısı, Bilgisayar Zamanlı Kapatma Zaman Ayarlı Cmd Komut Kodu Ağdan

2641
0
Güncelleme:

ETİKETLER:otomatik bilgisayar kapatma programı win7,otomatik bilgisayar kapatma programı windows 8 7,otomatik bilgisayar kapatma programı gezginler,otomatik bilgisayar kapatma komutu,otomatik bilgisayar kapatma programı,otomatik bilgisayar kapatma windows 7,otomatik bilgisayar kapatma programı indir,otomatik bilgisayar kapatma programı türkçe

Bilgisayar Kapatıcı  Otomatik PC Kapatma

Bilgisayar Kapatıcı

Gece film izlerken uykuya dalıp bilgisayarımızın sabahlara kadar açık kalması, sevdiğimiz müzikler eşliğinde uykuya dalmak, bilgisayarımızda bir işlemi başlattıktan sonra hesapta olmayan sebeplerden dolayı dışarı çıkmamız gerektiği anlar, bu ve benzeri durumlar hepimizin yaşadığı veya yaşayabileceği şeylerdir.

Bilgisayar Kapatıcı, bu tür durumlarda bilgisayarımızı bizim ayarladığımız saat veya zaman aralığında kapatacak bir programcıktır. Bilgisayar Kapatıcı 1.1 ile gelen Şifreli Mod ise çocuklarımızın bilgisayar başında durma süresini belirlememizde bize yardımcı olacaktır.

Bununla beraber Bilgisayar Kapatıcı; yerel ağınızdaki herhangi bir bilgisayar yada bilgisayarları, IP adresi veya bilgisayar adı kullanarak kapatmanıza yardımcı olan Windows’un “Uzaktan Kapat” programına ulaşmanızı sağlar.

25-3-2013 15-03-08

Otomatik Pc Kapatma from Furkan Yesilyurt on Vimeo.

Bilgisayar Kapatıcı bedava otomatik PC Kapatma programı

Bilgisayar Kapatıcı otomatik kapatma, kapatma, yeniden başlatma, askıya alma veya belirtir zamanlama zamanda bilgisayar log off, hibernate yardımcı olur. Hiçbir kullanıcı oturum veya bilgisayar askıya güç tasarrufu modunda olup program anda bilgisayarları kapatabilir. Bu tür günlük, haftalık ve sadece bir kez gibi ihtiyaçları için kapatma olayı, zamanlama farklı şekillerde verir. Kapatma sırasında, Geri Dönüşüm Kutusu, geçici dosyaları, IE önbellek, IE çerezleri, IE geçmişi, IE otomatik tamamlama girişlerini ve sistem performansını artırmak ve gizliliğinizi korumak için son belge listesi temizleyebilirsiniz.

Bilgisayar Kapatıcı, bedava otomatik PC Kapatma programı

Bilgisayar Kapatıcı indir

bedava otomatik PC Kapatma programı indir

Auto Shutdown 1.0 İndir

autoshutdown.gif (251×375)

Uyuyacağınız zaman müzik dinlemek ve bir süre sonra da bilgisayarın kendi kendine kapanmasını mı istiyorsunuz? İşte bu küçük yazılımla zaman ayarlı oturumu kapatma, yeniden başlatma veya bilgisayarı kapatma işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz. Denemenizde fayda var..

25-3-2013 15-03-08

Otomatik Bilgisayarı Kapatma 5.2 İndir

t_otomatik-bilgisayari-kapatma-1305443813

Bilgisayarınızın, daha önceden belirlediğiniz bir zamanda kapanması veya yeniden başlaması için kullanabileceğiniz bu küçük araç ile bilgisayarınızı kontrol edebilirsiniz…

Özellikleri:

  • Bilgisayarı kapat
  • Bilgisayarı yeniden başlat
  • Bilgisayarın oturumunu kapat
  • Sayaç gösterimi
  • Güncelleme modülü
  • Duraklatma modülü
  • Animasyonlu açılış
  • Estetik ve şık tasarım
  • Türkçe menüİlerleyen zamanlarda birçok özellik eklenecektir…

25-3-2013 15-03-08

 

Otomatik Bilgisayar Kapatma Programı Shutter

Tanıtım:
Shutter çok fonksiyonlu bir bilgisayar kapatma programıdır. Kullanışlı görünümü ile birçok özelliğe sahiptir. Çeşitli durumlarda siz istediğiniz zaman bilgisayarınızı otomatik olarak kapatır. Size sadece ayarlaması kalıyor.

Bilgisayarınızı ayarladığınız süreye göre, Winamp’ta dinlediğiniz şarkılar bitince, işlemci uzun süre düşük seviyede kullanıldığında, dizüstü bilgisayarınızın pili bitmek üzere olduğunda, tüm pencereler kapatılınca, işlemler durduğunda otomatik olarak kapatır. Ayrıca bu programın tek görevi bilgisayarı kapatmak değildir. Ayarladığınız duruma göre yeniden başlatabilir, beklemeye alabilir, uyutabilir, ekranınızı kapatabilir.

Programı İndir

Windows 7; Otomatik Bilgisayarı Kapatmak

 

Bilgisayarınınızı otomatik olarak kapatmak için piyasada farklı birçok yazılım mevcut.  Sizlere program kullanmadan bilgisayarınızda yapacağınız birkaç değişiklik ile bilgisayarınızı nasıl otomatik olarak kapatabileceğinizden bahsetmek istiyorum.

Öncelikle bize gerekli olan 2 şey lazım. Birincisi bilgisayarın nasıl otomatik olarak kapanabileceği, ikincisi ise bunu fazladan program kullanmadan nasıl yapabileceğimiz?

Bilgisayarımız aslında ufak birkaç ayar yapılarak kendini otomatik olarak kapatabilir. Bilgisayarı otomatik olarak kapatan uygulama her windows işletim sisteminde olduğu gibi Windows 7 içerisinde de olan Shutdown.exe uygulaması.  Diğer bir kullanacağımız Windows uygulaması ise Görev zamanlayıcısı.

Görev Zamanlayıcısını çalıştırıyoruz ve “Görev Oluştur” butonuna basıyoruz.  Yeni görev ekranı resimdeki gibi karşımıza geliyor. Bu ekranda  dikkat etmemiz gereken “Kullanıcı oturum açmışsada açmamışsada görevi çalıştır” işaretliyoruz.  Sonrada “Tetikleyiciler” sekmesine gelip “Yeni” butonuna basmak.  Bu ise görevimizin ne zaman başlayacağını seçmemize yarayacaktır. Görevi başlat kısmında “İş istasyonu kilitlendiğinde” seçimini yaptım böylelikle bilgisayarımız boşta kaldığı zaman yani kullanılmadığı zaman parola sorma ekranına dönecek ve oturumu kapatmış olacak.  İşte bu durumda görevimiz çalışacak ve PC otomatik olarak kapanacak.

Önemli olan PC’yi ne zaman kapatmak istediğimiz ben bilgisayar boşta kaldığında yani kullanılmadığında oturumu kilitleyeceği için “İş istasyonu kilitlendiğinde” seçimini yaptım.  Böylelikle PC’yi kullanmadığım zaman kendini kapatacak.

Tamam botununa basıyoruz ve “Eylemler” sekmesine geliyoruz. Yani bilgisayarımızı oturum kilitlendiğinde otomatik olarak kapatmasını sağlayacağız.  “Eylemler” sekmesi altında “Yeni”butonuna basıyoruz ve “Program/Komut dosyası” bölümüne  “Shutdown.exe” yazıyoruz.  Hemen altındaki değişkenler bölümüne ise  ” -s ” ve ” -f ” parametrelerini ekliyoruz.

Parametlerden

-s  Bilgisayarı kapatmak için.

-f -s   Açık programları sonlandırmak ve bilgisayarı kapatmak için.

-r  Bilgisayarı yeniden başlatmak için

-s -t  10 Bilgisayarı 10 saniye sonra kapatmak için (10 rakamını dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz)

Bu komutlar arasından “-f -s” parametrelerini ekledim ki bilgisayarda açık bir uygulama varsa kapatsın.  Yalnız dosyalarınız kayıt olmaz hiç gözünün yaşına bakmaz bu komut bilgisayarı kapatır.

Son olarak “Koşullar” sekmesine gidiyoruz.  Resimde de görebileceğiniz gibi bazı kutucuklar var.  Bu kutucuklardan sadece “Bu görevi çalıştırmak için bilgisayarı uyandır” kutucuğunu seçiyoruz.  Bunu seçmezsek görevimiz hiç başlamaz.  Ayrıca diğer kutular ise bilgisayar fişteyken yada pildeyken çalışması için boş bırakıyoruz.

Görevimiz bitti.  Şimdi bilgisayarımız boşta kalmayı yani kullanmadığınız zamanı bekleyecek. Bilgisayarınızın başından kalktığınızda bir süre sonra bilgisayar kendini kilitleyecek ve ardından kendini kapatacak.  Böylelikle bilgisayar başında uyusanız bile bilgisayarınız kendini otomatik olarak kapatmış olacak.

Eylemler ve tetikleyiciler sekmesinden istediğiniz gibi farklı ayarlamalar yaparak bilgisayarınıza farklı atraksiyonları otomatik olarak yaptırabilirsiniz.  Ne gerek var extra yazılım kurmaya ?

gorev-zamanlayici-pc-otomatik-kapat.jpg (972×506)

gorev-zamanlayici-pc-otomatik-kapat-2.jpg (714×567)

gorev-zamanlayici-pc-otomatik-kapat-3.jpg (637×567)

gorev-zamanlayici-pc-otomatik-kapat-4.jpg (637×472)


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here