Ana sayfa Video ve Ses Bilgisayardaki Mp3 şarkı arşivini yönetme programı, müzik koleksiyonunu düzenleme kategorilere ayırma

Bilgisayardaki Mp3 şarkı arşivini yönetme programı, müzik koleksiyonunu düzenleme kategorilere ayırma

983
0
Güncelleme:

screen capture of Zortam Mp3 Media Studio

Artık devir eskisi gibi değil. Yani bundan kastım şimdilerde kimse internete 256K gibi son derece yavaş bir hızda bağlanmıyor. TTNet ile birlikte bu hızlar şuanda hayal edilemeyecek boyutlara ulaşmış durumda. Mesela ben bu yazıları 25 MB sınırsız Fiber internetimle yazıyorum. Bundan birkaç sene önce bu hızlar kulağa imkansız geliyordu.

İnternetin hızlanmasıyla birlikte netten indirilen müziklerin sayısı da inanılmaz ölçüde arttı. Artık her müzik sever kendi bilgisayarında sevdiği yüzlerce hatta binlerce şarkıyı saklayabilir. Fakat bu kadar çok sayıda mp3 koleksiyonunu yönetmek de hiç kolay iş değil.  İhtiyacınız olduğunda aradığınız müzikleri bulmak için müzik arşivinizin iyi bir şekilde düzenlenmesi ve organize olması gerekir. Bunun için sizlere Zortam Mp3 Media Sutdio programını tavsiye ediyorum. İşte programın tanıtımı ve özellikleri hakkında ayrıntılar:

Zortam Mp3 Media Studio içerisinde birçok özelliği barındıran güçlü bir MP3 yazılımıdır. Kendinize bir MP3 arşivi oluşturabilir. MP3’lerinizi şarkıcı ve albüm adına göre gruplandırabilirsiniz. “CD Ripper” özelliği sayesinde internet üzerinden albüm kapağını ve MP3’lerin orjinal isimlerini indirebilirsiniz.

MP3’lerinizi gelişmiş bir şekilde düzenleyebileceğiniz, ses CD’lerinizden CDDB (Internet Compact Disc Database) kullanarak MP3 ve WAV formatına sıkıştırma yapabilen, ID3editörü olarak kullanabileceğiniz (ID3v1 ve ID3v2 etiket), MP3 formatındaki müzik dosyalarınızı WAV formatına dönüştürebilen, M3U Playlist (Playlist yönetimi) yönetimi yapabileceğiniz, MP3 müzik dosyalarının isimlerini değiştirebileceğiniz, aynı isimdeki MP3 müzik dosyalarını arayabileceğiniz, MP3’lerinizi arşivleyebileceğiniz çok kapsamlı bir müzik yazılımıdır. Yazılımı kullanarak, MP3 müzik dosyalarınızın ID3 etiketine, şarkı sözleri ve resimler ekleyebilirsiniz. MP3 dosyalarınızın ID3 etiketi ile dosyalarınız üzerinde her türlü işlemi yapabilirsiniz.

Özellikleri:

  • Çalma listesi düzenleyebilirsiniz.
  • İnternetten şarkı sözlerini indirebilirsiniz.
  • MP3`lerin ses seviyesini normalleştirebilir ve değiştirebilirsiniz.
  • WAV/MP3 ve MP3/WAV arası dönüştürme yapabilirsiniz.
  • MP3’leri CD`ye yazdırabilir.
  • ID3 Etiketleri düzenler.
  • MP3 kütüphanesi oluşturabilir.
  • Müziklerinizi oynatabilir ve arattırabiliriniz.
  • MP3`lere karaoke ekleyebilirsiniz.
  • ID3 etiketlere şarkı sözü ve resim ekleyebilirsiniz.

Hem kullanımının çok çok kolay olması, hem tamamen bedava olarak kullanılabilmesi, hem de gelişmiş seçeneklere sahip olmasından dolayı müzik dinlemeyi seven ve kendi mp3 arşivini oluşturan tüm kullanıcılara kesinlikle Zortam Mp3 Media Studio programını denemelerini tavsiye ediyorum.

Win8/Win7/Vista/WinXP

Programın boyutu: 12 MB

Programın lisansı: Ücretsiz – Bedava

25-3-2013 15-03-08

Alternatif indirme linki


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here