Ana sayfa Araçlar Bilgisayardaki dosya türlerini bulan ve hakkında bilgi veren program

Bilgisayardaki dosya türlerini bulan ve hakkında bilgi veren program

709
0
Güncelleme:

filetypesman-9.jpg (653×495)

Merhaba arkadaşlar, geçmiş Ramazan bayramınız mübarek olsun. Bayram dolayısıyla 3 günlük bir tatilin ardından tekrar sizlerle birlikte olmanın heyecanını yaşıyorum. Bugünkü program köşesinde sizlere kullanışlı ve sıkça işinize yarayacak bir araçtan söz etmek istiyorum. FileTypesMan isimli tamamen ücretsiz olan bu programı bilgisayara kurar kurmaz hemen PC’deki bütün dosya türlerini tarayıp hepsini listeliyor ve her biri hakkında detaylı açıklamalar gösteriyor. Programın kullanımı ve özellikleri ile ilgili ayrıntıları yazının devamında inceleyebilirsiniz…

Tüm dosya türlerini listeleyen programın dosya türleri hakkında verdiği bilgiler şu şekilde listeleniyor:

  • Dosya uzantısı türü
  • Açıklama
  • İzinler
  • Düzenleme zamanları
  • Şirket adı
  • Sürüm

Programı kullandıktan sonra elde edilen bilgileri çeşitli raporlar halinde saklayabilir ve böylece daha sonra incelemeye de devam edebilirsiniz. Sonradan uzantısı değiştirilen dosyaları da bulabilen program, böylece zipli bir dosyanın aslında rar olduğunu veya jpg dosyasının temelde png olduğunu tespit edebiliyor. Bilhassa virüslerden sakınmak için bu bilgilerin oldukça değerli olduklarını da söylemek gerek.

Bütün dosya türlerini inceleyen ve sizlere gerekli bilgileri sunan FileTypesMan programı portable olduğu için kurulum gerektirmez. Sadece çift tıklamayla çalıştırabilirsiniz. Lisansı tümüyle bedava olan bu programın dosya boyutu 63 kb olup tüm Windows sürümlerinde çalışmaktadır.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here