Ana sayfa Araçlar Bilgisayarda dosya boyutuna göre arama programı

Bilgisayarda dosya boyutuna göre arama programı

833
0
Güncelleme:

2014-05-03_12-25-33

Günümüzde bilgisayarların sabit disk alanı çok büyük olduğu için artık binlerce dosyayı bilgisayarda saklayabiliyoruz. Tabi bunlardan herhangi birine ihtiyacımız olduğu zaman arayıp bulmak da haliyle git gide zorlaşıyor. Bu soruna pratik bir çözüm ise arama yaparken seçtiğiniz dosya boyutuna göre aratmak olabilir.

Bugün sizlere tanıtacağım ve tamamen ücretsiz olan Large Files and Folders Finder isimli uygulama da tam böyle bir yazılım. Herkesin çok işine yarayacağını düşündüğüm bu programın detaylı özellikleri ve kullanımı hakkındaki bilgileri yazının devamında okuaycaksınız.

Uygulama belirlediğiniz dosya boyutunun üzerinde yer kaplayan tüm dosya ve klasörleri sizin için tarayabiliyor ve kolay kullanılır arayüzünde sunuyor. Hem yerel disklerde hem de çıkarılabilir disklerde tarama yapabilmesi sayesinde sabit disklerinizin yanında taşınabilir sabit diskler ya da flash diskler içerisinde de büyük boyutlu dosyaları bulabilirsiniz.

Ücretsiz olarak sunulan programın tüm işlevleri sorunsuz bir şekilde çalışıyor ve çok basit bir kullanıma sahip diyebilirim. Tarama işleminin sonucunda bulduğu bütün dosya ve klasörleri listeliyor, dilerseniz direkt olarak dosyaların bulunduğu konumu açabiliyor ve silebiliyorsunuz.

Dosya boyutlarına dair raporların tablo formatında kaydedilmesi ve böylece daha sonra ofis programları kullanılarak açılması da mümkün. Sık sık dosya boyutu sorunları yaşayanların göz atması gerektiğine inanıyorum.

Large Files And Folders Finder programının tanıtıcı reklamı ve nasıl kullanıldığını gösteren videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazılımın boyutu 42 MB olup lisansı tamamen bedavadır.  Windows 8.1 de dahil olmak üzere bütün Windows işletim sistemleriyle uyumlu olarak çalışabilmektedir.

25-3-2013 15-03-08

Alternatif indirme linki:
25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here