Ana sayfa Araçlar Aynı yazıyı kopyala yapıştır yapmak için klavye kısayol tuşları programı

Aynı yazıyı kopyala yapıştır yapmak için klavye kısayol tuşları programı

1339
0
Güncelleme:

Aynı kelimeleri ve cümleleri tekrar tekrar yazmaktan yoruldunuz mu? İşte çözüm burada. QuickTextPaste ücretsiz bir araç olup klavye kısayollarını kullanarak önceden tanımlı metinleri kopyalayıp yapıştırmaya yardımcı olur. Bu ücretsiz ve portable (kurulumsuz) program sayesinde bazı kısayol tuşları atayarak programları hızlı bir şekilde açabilir veya bazı komutları çalıştırabilirsiniz.

QuickTextPaste programı eposta, metin mesajları, rapor veya dökümanları tekrar tekrar yazarken size zaman kazandırır.  Tıpkı MS Word programının pano yöneticisinin yaptığı gibi uzun kelime dizilerini dökümana ekleme konusunda oldukça önemli bir zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Programın ana penceresinde üç farklı pano içerir. Bunlardan en üstteki varsayılan link setleri içerir, ikinci panoda  4000 karakter ekleyebileceğiniz bir kısım söz konusu. Üçüncü panoda ise  metniniz için menü metni ekleyebilirsiniz. Tercihler sekmesi  sil, kopyala, düzenle gibi butonlar içerir (delete, copy, edit). 

En alttaki sekme ile metin yazıları için kısayol tuşları atayabilirsiniz. Bu program size kendi kısayollarınızı tanımlama izni vermez. Açılır  listeden mevcut olan kısayol listesinden kendiniz için uygun olan birini seçmeniz gerekir.

QuickTextPaste kullanımı

Aşağıdaki resimde görülen “text” panosunda kısayol oluşturmak istediğiniz kelime veya paragrafı yazın, ardından “menu-text” kısmına kısa bir menü metni yazın ve son olarak en alttaki kısımdan klavye kısayol tuşlarını seçin. Daha sonra “Add” butonuna tıklayın.
quicktextpaste6 QuickTextPaste: Paste pre defined text using keyboard shortcut

Artık az önce yazdığınız kelimeyi veya paragrafı bu kısayol tuşu ile istediğiniz zaman istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

quicktextpaste5[1]

Eğer bir komutu çalıştırmak için kısayol tuşu oluşturmak istiyorsanız, bu kez “text” panosuna  “run:chrome.exe” yazın. Mesela Chrome tarayıcısını çalıştırmak için bir komut oluşturmak istiyorsanız, “run:chrome.exe” yazın ve ardından kısayol tuşlarını seçtikten sonra “Add” butonuna tıklayın.

quicktextpaste3[1]

“menut-text” kısmından kısayol tuşunuz için belirli bir isim verebilirsiniz. Birden fazla program için aynı kısayolları atamak mümkün ve  kısayol tuşuna bastığınızda bu kısayola atadığınız tüm programların demeti görünür. Siz bu demetten istediğiniz bir programa tıklayarak anında çalıştırabilirsiniz.

quicktextpaste2[1]

En alttaki kısımda kısayol seçmek için seçenekler  (sol Windows tuşu, sağ Windows tuşu veya Ctrl+Alt) ve bir sayı, karakter veya herhangi bir F tuşu mevcut. Varsayılan Windows kısayollarıyla çakışmayacak kısayollar seçmeye özen gösterin (Win+D= masaüstü, Win+L= Windows  kilit ekranı.)

quicktextpaste4[1]

QuickTextPaste programı faydalı bir araç gibi görünüyor. Fakat herkesin bu programa ihtiyaç duyacağını sanmıyorum. Daha çok gelişmiş kullanıcılar kısayol tuşlarıyla işlem yapma alışkanlığına sahip olduğu için bu arkadaşlara daha uygun bir yazılımdır.

İşletim sistemi: Microsoft Windows : Server 2000/2003/2005 XP/Vista und Windows-7 plus Windows-8 x64/x86

Lisans: Ücretsiz

Boyut: 40.5 KB

İndirmek için tıklayınız

Alternatif link


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here