Ana sayfa Güvenlik Avast Antivirüs Ücretsiz Versiyonu İndir

Avast Antivirüs Ücretsiz Versiyonu İndir

1672
0
Güncelleme:

avast! Free Antivirus  8, Avast güvenlik şirketinin bizlere sunduğu en son harikası. Ücretsiz bir antivirüs programının neler yapabileceğine inanamayacaksınız.

Avast’ın tüm kullanıcılara tamamen ücretsiz olarak sunduğu bu harika antivirüs programı sizi internetten gelebilecek her türlü tehlikeye karşı koruyor.  Program kendi kendini her gün otomatik olarak güncelleyerek internette yeni çıkan en son virüslere karşı bile tam koruma sağlayabiliyor.

avast! Free Antivirus  8 ile virüslü epostalara karşı, internetten anlık mesajlaşma programlarını kullanırken ya da Ares ve Bearshare gibi P2P programlarını kullanırken kendinizi her türlü zararlı yazılımlardan korumaya alabilirsiniz. Üstelik en son sürümünde  işlemci optimizasyonu yaparak bilgisayarınızı kasmadan arka planda sessizce çalışıyor ve oyun oynarken otomatik olarak açılan internet popup pencerelerini engelleyerek oyun keyfinizin kesintiye uğramasına engel oluyor.

Piyasada bulabileceğiniz bedava antivirüsler arasından en iyisi olan Avast Free Antivirus’un diğer gelişmiş özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Göze hoş gelen arayüzü 

Avast’ın program kurulumu sırasındaki pürüzsüz yükleme süreci ve göze hoş gelen kullanıcı dostu arayüzü yeni başlayanlar için gayet cezbedici bir görünüm sunuyor. Bir önceki sürümüne göre bazı benzer tarafları olmasına rağmen daha fazla seçenek sunduğunu bir bakışta anlayabilirsiniz.

Geliştirilmiş kurulum seçenekleri 

Kurulum sırasında fark edeceğiniz bir başka yeni özellik de programı bilgisayarınıza ikinci koruma hattı olarak yükleme özelliği. Kurulumu tamamlamadan programdan en üst düzeyde faydalanmanızı sağlayan birçok kurulum seçeneği de bulunuyor. Tabi eğer ayrıntılarla uğraşmak size göre değilse, standart kurulumu da tercih edebilirsiniz.

Geliştirilmiş güvenlik 

avast! Free Antivirus sürüm 7’de başka ne yenilikler var? İlk olarak yazılımın geliştiricisi, bir antivirüs yazılımından beklediğimiz üzere güvenlik alanında kayda değer güncellemelerin mevcut olduğu konusunda bizi temin ediyor. Kullanışlı birİstatistikler modülünün yanı sıra, probleminize çözüm arayacak avast! ekibine bir destek paketi oluşturup göndermenize imkan sağlayan kapsamlı bir Destekfonksiyonu da bulunuyor.

Yeni özellikler 

Yazılımın yeni eklenen en kullanışlı fonksiyonları AutoSandbox özelliği ve Uzaktan Yardım özelliği. AutoSandbox özelliği, avast!’ın potansiyel olarak tehlikeli gördüğü yazılımları otomatik olarak bir sandbox içerisine taşımasını sağlar, böylece yazılım bilgisayarınıza zarar veremez. Bu seçeneğin uygulanmayacağı yazılımları genel ayarlar ekranında belirleyebilirsiniz.

Uzaktan yardım 

Uzaktan Yardım özelliği çok büyük beklenti uyandırmasa da aslında çok faydalı bir özelliktir. Bu özellik sayesinde farklı bir kullanıcıya bağlanabilir veya kullanıcının bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz, böylece bilgisayarınızdaki veya diğer kullanıcıların bilgisayarlarındaki sorunlar hakkında karşılıklı destek alışverişinde bulunabilirsiniz (özellikle teknik destek ekibi dahil olduğunda). Tabi bunun için iki tarafın da avast! Free Antivirus 7’yi kurmuş olması gerekir, yine de bizce bu oldukça işe yarayacak bir özellik.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here