Ana sayfa Mobil Mobil Oyun Android için X-Plane 9 uçak simulasyonu oyunu ücretsiz indir uçak sürme pilot...

Android için X-Plane 9 uçak simulasyonu oyunu ücretsiz indir uçak sürme pilot olma oyunu yükle

1200
0
Güncelleme:

Laminar Research imzasını taşıyan ve 3 boyutlu grafikleriyle dikkat çeken Android X-Plane 9 emsallerine oranla geniş uçak yelpazesiyle aradan sıyrılmayı başarsa da görev olmaması oyun severleri hüsrana uğratabilir.

Uçak Modelleri

Cessna-172SP, Columbia-400, Cirrus-SJ-50, P180-Avanti, Malibu, KingAir, Eclipse500, Piper_Cub, R-44 (Helikopter), JA-37 (Jet) gibi uçak modellerini görebilmek mümkün. LAMINAR RESEARCH’in ilk oyunu olmasına rağmen etkileyici bir giriş yapmayı başarıyor.

3D grafikleri ve oyunun reklamsız oluşu akıllarda iki farklı soruyu oluşturuyor. “Oyun içi kazanç sistemi mi hakim veya demo mu” gibi sorular akılları kurcalasada bir nevi oyun içi kazanç sistemi demek yanlış bir tabir olmayacaktır. Hali hazırda 10 ücretsiz uçak olsa da toplamda 43’den fazla uçağa yer verilmiş.

Uçak modellerininin, motor seslerini analiz ettiğimizde ise tek tip bir motor sesine yer vermediğini görebilmek mümkün ve bu başarısını bir kat daha katlamasına yol açıyor.

Farklı Kamera Açıları

X-Plane 9 bir uçak simülasyonunda olması gereken birçok şeye yer veriyor ve keşke bu özellik olsaydı kelimesini bu oyunda kullanmak mükemmeli arayanların tercihi oluyor. Kokpit, arka, ön, ön (uzak mesafe) ve yan kamera açılarıyla oynanılabirlik en üst düzeye çıkarılarak kullanıcılar tam bir uçuş deneyimi yaşatmayı başarıyor.

Zamanı ve Gökyüzünü Belirle

Özellikle gece uçuşlarında rengarenk pist ışıkları ve yıldızlar büyüleyici bir atmosferin içine çekiyor. Tabii ki gündüz uçuşlarında baş başa kaldığımız o doğa manzaralarını da şahit oluyoruz.

4 farklı zamanın yanında gökyüzü seçenekleride yer alıyor. Bulutlu veya masmavi bir gökyüzünde eğlenceli anlar geçirebiliriz.

Çoklu Oyuncu Desteği

X-Plane 9’ın bir diğer özelliği ise çoklu oyuncu desteğine yer vermesi. Fakat bu çoklu oyuncu desteği internet üzerinden değil sadece aktif olan bir kablosuz ağ ortamında sağlamak mümkün.

Uçuş için Hazırız

Oyun içi ayarları yaptıktan sonra, muazzam gökyüzü yolculuğu bizi bekliyor. Kontrollere kısaca değinmek gerekirse sensörle kontrol hakim tabii ki bunun yanında bize eşlik edecek olan fren ve teker butonları da yer alıyor. Ekranın sol tarafında yer alan çizgi hız göstergesi ve sağ tarafta yer alan ise rakım (yükseklik) gösterge panelidir.

Teker açma/kapama her uçakta olmadığı için bu buton yer almayabiliyor. Motorlara kalkış için güç verdiğimizde freni pasif yapmasanız bile güçlü motorlarıyla sürüklenmeye başalyacaktır, freni çekin ve hızlandıktan sonra cihazı kendinize doğru çekerek gökyüzüyle buluşun.

Yeniden İzle

Görkemli ve bir o kadar da etkileyici uçuş deneyiminizi tamamladıktan sonra dilerseniz replay yaparak izleyebilirsiniz.

Android X-Plane 9 Özellikleri:

  • 6 ücretsiz harita (ücretli sürüm dahilinde 15+)
  • 10 uçak modeli (ücretli sürümle 43+)
  • 4 zaman dilimi ve 5 gökyüzü teması
  • Çoklu oyuncu desteği (Wi-Fi ile)

androidindir


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here