Ana sayfa Mobil Android gitar uygulaması: gitar tabları ve akorları ile şarkı sözleri koleksiyonu

Android gitar uygulaması: gitar tabları ve akorları ile şarkı sözleri koleksiyonu

958
0
Güncelleme:

ultimate-guitar-tabs-chords_tab-ve-akor_1280x800.png (1280×800)

Bildiğiniz gibi normalde bu sitede tamamen ücretsiz olan yazılımları ve mobil uygulamaları paylaşmak gibi bir prensibe sahibim. Fakat ender de olsa karşılaştığım çok kaliteli olan ücretli programları ve uygulamaları da paylaşmadan geçemiyorum. Bugün yine böyle bir akıllı telefon uygulamasını sizlere tanıtmak istiyorum ve bu uygulamayı gitar çalanların çok seveceğine eminim. Ultimate Guitar Tabs & Chords isimli uygulamamızın ne işe yaradığı ve nasıl kullanılacağı ile özelliklerinin neler olduğunu yazının devamınca okuyabilirsiniz…

Ultimate Guitar Tabs & Chords uygulaması, dünyanın en büyük, gitar tabları ve akorları ile şarkı sözleri koleksiyonunun mobil versiyonudur. Uygulamayı çevrimdışı da kullanabilme seçeneği de bulunmaktadır. En sevdiğiniz şarkıların akustik, elektro ya da bas gitarda nasıl çalınacağını öğrenebilirsiniz. Uygulama, akustik, elektro ya da bas gitar gibi müzik aletleri için geliştirilmiş şık ve güçlü bir uygulamadır. Son zamanlardaki en popüler şarkılar için ücretsiz güncellemeleri yapabilir, veritabanında kayıtlı 800.000‘in üzerindeki notaları kaydedebilirsiniz.

Uygulama kolay kullanımı, sayısız gitarist dostu, çok fonksiyonlu özellikleri ile ileri düzey müzisyenler ve yeni başlayanlar tarafından çok övgü almıştır. Bu güçlü uygulama, bir müzisyenin ihtiyaç duyabileceği ölçekler, akorlar ve egzersizler gibi birçok fonksiyona ulaşabilirsiniz. Uygulamanın sunduğu özellikler ise şu şekilde:

TAB Pro: 

  • Ek 200.000 interaktif TAB ile gerçekçi ses çalma ve sezgisel kontroller,
  • Tempo kontrolü ve zorlu bölümleri haklamak için loop (döngü) seçeneği.

Gitar Araçları: 

  • Gürültülü ortamda bile doğru ölçüm yapan akort aleti,
  • Herhangi bir şarkıya ayak uydurabilmek için hassas metronom,
  • İhtiyaç duyduğunuzda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayan geniş akor kütüphanesi.

TAB Araçları: 

  • TAB’ları kendi seçtiğiniz yazı tipi stili ve boyutuna göre ayarlama seçeneği,
  • Notaları daha kolay okuyabilmeniz için “Tam Ekran” seçeneği,
  • Notaları Dropbox ya da e-posta ile gönderebilme,
  • Notaları CloudPrint uyumlu bir cihazdan çıktı alabilme özelliği.

Dosya boyutu 11 MB olan Ultimate Guitar Tabs & Chords adlı uygulamanın lisansının ücretli olduğunu da bir kez daha belirtmek istiyorum. Fakat yapacağınız ödemeye kesinlikle değeceğini belirtmeliyim. Mutlaka ilgili kişilerin denemesi gerektiğini düşünüyorum.

25-3-2013 15-03-08


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here