Ana sayfa Mobil Android galeride resim gizleme, fotoğraf dosya saklama uygulaması resim görünmesin

Android galeride resim gizleme, fotoğraf dosya saklama uygulaması resim görünmesin

2955
0
Güncelleme:

2014-04-08_15-54-52

Akıllı cep telefonunuzda fotoğraf galerinizde bazı resimlerin görünmemesini isteyebilirsiniz. Mesela sevgilinizle çektirdiğiniz bazı şahsi fotoğrafların veya diğer ailevi mahrem resimlerin başkaları tarafından görünmesini engellemek ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu konuda sizlere KeepSafe uygulamasını tavsiye ediyorum. Tamamen ücretsiz olan bu program seçtiğiniz resimleri sizden başkasına göstermiyor gizliyor.

Resimleri Gizle – KeepSafe İndirmek İçin Tıklayınız

Seçilen resimler fotoğraf galerinizden kaldırılacaktır ve kullanımı kolay bir PIN pad ile açılabilecek şekilde kilitlenecektir. KeepSafe ile sadece siz gizlenmiş fotoğraflarınızı görürsünüz. Gizlilik artık çok kolay!

☞ KeepSafe size fotoğraf ve videolarınıza erişimi kontrol etme gücü verir. Bu kadar basit. ☜

Sadece görünmesini istediklerinizi gösterin. KeepSafe on Android ile fotoğraf ve videolarınızı gizleyerek kimin neyi göreceğini kontrol edebilirsiniz. Genel galeriniz arkadaşlarınıza, ailenize ve iş arkadaşlarınıza açık şekilde kalır. Mahremiyetinizi kontrol altında tutun!

Android Dosya Gizleme Nasıl Yapılır? 

Android akıllı telefon ve tabletlerde dosyaların nasıl gizlenebileceğine dair sizlerden pek çok soru almaya başladık. Bu nedenle elbette konuya dair bir rehber oluşturma zamanı geldi ve bu yazımızda Android cihazınızdaki dosyaları nasıl gizleyebileceğinize dair tüm ipuçlarını bulacaksınız. İşlemi tamamlamak için herhangi bir program ya da uygulama gerekmiyor ve tamamen sisteminizin kendisi ile birlikte gelen araçlar dosyalarınızı gizlemek için kullanılabiliyor. Dilerseniz lafı fazla uzatmadan hemen işlemlere başlayalım.

Bizim kullandığımız akıllı telefon bir Samsung Galaxy S3 ancak tüm Android cihazlarda bizim kullandığımız menülere benzer menüler bulunmakta. Bu nedenle blogumuz hepinizin cihazları için geçerli olacaktır. İlk olarak telefonumuzun uygulama menüsüne giriş yapıyoruz ve buradan “Dosyalarım” uygulamasını seçiyoruz.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-1[1]

Uygulamayı açtığımızda cihazımızın hangi bölümündeki dosyaları görüntüleyeceğimizi seçmemiz gerekiyor. Ben “Tüm Dosyalar” menüsü ve oradan da cihazın hafızasına giriş yaparak indirilen dosyaların yer aldığı klasörü bu işlem için seçtim. Siz de gizlemek istediğiniz dosyaların bulunduğu klasöre buradan giriş yapmalısınız.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-2[1]

Görebileceğiniz gibi burada yer alan bazı .apk uzantılı dosyalar var. İlk dosyayı gizlemek istediğimi varsayarak işlemlere devam edeceğim.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-3[1]

İlk dosya üzerinde parmağımı basılı tutarak bir açılır menünün ekrana gelmesini sağlıyorum. Buradan yer alanyeniden adlandır seçeneği bizim dosyalarımızı gizlememiz için gereken işlemleri yapmamızı sağlayacak.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-4[1]

Yeniden adlandırmak istediğimiz dosyanın hemen başına geliyoruz ve bir “.” işareti yerleştiriyoruz. Bu işlem sadece tek bir nokta işaretinden oluşmalı ve arada herhangi bir boşluk kalmamalı. Daha sonra “Tamam” butonuna basarak devam etmemiz gerekiyor.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-5[1]

Görebileceğiniz gibi artık dosyamız gizlenmiş halde ve bizden izinsiz telefonu kurcalayanlar orada herhangi bir dosya olduğundan tamamen habersiz olacaklar. Tabii ki bu dosyaları yeniden göstermenin bir yolu da mevcut.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-6[1]

Klasörün içerisinde iken telefonunuzun menü tuşuna bastıktan sonra karşınıza çıkan seçeneklerden “Ayarlar” butonuna tıklamalısınız.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-7[1]

Burada yer alan “Gizli dosyaları göster” seçeneği sayesinde az önce gizlediğimiz dosyayı yeniden görünür hale getirmek mümkün olacaktır ancak diğer tüm gizlediğimiz dosyalar da yine görünür halde olacaklardır.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-8[1]

Aşağıda görebileceğiniz gibi başına nokta işareti koyduğumuz dosya da artık görünür halde ve bu şekildeyken dosyalarımızı gizlemenin bir yolu maalesef yok. Yeniden ayarlar menüsünden gizli dosyaların görüntülenmesini engelleyebilir ve onları gizleyebilirsiniz.

android-dosya-gizleme-nasil-yapilir-blog-9[1]

Gereksiz hiç bir uygulama kurmadan kullanılan bu yöntem her ne kadar teknoloji ile arası pek iyi olmayan kullanıcılardan sizi koruyacak olsa da ciddi bir veri hırsızlığında maalesef pek o kadar da işlevsel olmayacaktır. Ayrıca cihazınızın USB ile bilgisayara takılması durumunda yine maalesef dosyalarınız görünür halde olacaklardır.

Kaynak: Tamindir.com

Resim ve videolarınızı gizleyin | KeepSafe v2.1.7 Android

Galeride yada başka herhangi bir resim video gösterici/oynatıcı programlarında görünmesini istemediğiniz medya dosyalarını çok kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz; dilediğiniz zaman göz atıp geri yükleyebilirsiniz.Market bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kii.safe&hl=tr

Android Uygulamasız Dosya Gizleme Nasıl Yapılır

ygulamalar > Dosyalarım > Gizlenmek istenilen dosyanın üzerine basılı tutarak “yeniden adlandır” seçeneğinden dosya isminin başına nokta “.” koyarak kaydetmeniz gereklidir.

Klasör yada gizlemek istediğiniz dosyanın başına nokta koyarsanız dosyalar gizlenir.

Bu dosyaları tekrar görmek için Dosya Yöneticisine girip Menü tuşuna basın Dosya özelliklerine girin “dot dosyalarını gizle” kutucuğunu kaldırın.

KeepSafe – Android için Resim ve Video Gizleme/Şifreleme Uygulaması

Android işletim sistemli tablet veya telefon kullanıcılarının en çok korktuğu şeylerden birisi telefonundaki özel resim veya videoların başkaları tarafından görülmesidir. İşte tam bu noktada KeepSafe bize büyük bir yardımcı olurken şifreleme ve resim/video gizlemeişlemlerini kolayca halledebiliyor.

Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı kullanmak çok kolay öncelikle APK dosyasını kurun ardından uygulamayı çalıştırdığınızda şifre belirleme ekranı karşınıza çıkacaktır. Buraya şifrenizi yazın ve OK diyerek ilerleyin şifrenizi tekrarlayarak tekrar OK tuşuna bastığınızda mail adresinizi isteyecek bu mail adresi şifrenizi unuttuğunuz taktirde hesabınızı kurtarma konusunda size yardımcı olacaktır. Uygulama tam manası ile çalışabilir duruma geldiğinde alt kısımda yer alan + işaretli ikona tıklayın ve çıkan ekranda gizlenmesini istediğiniz video ve resimleri seçin HİDE dediğinizde artık seçmiş olduğunuz o resim ve videolar gizlenmiş olacak ve galeriniz gözükmeyecektir. Eğer gizlediğiniz fotoğrafları tekrar görünür yapmak istiyorsanız bunu yapmakta çok kolay. KeepSafe menüsünden gizlediğiniz video ve resimleri açın alt kısmında yer alan UnHide yazısına tıklayın ve tamamdır artık tekrar eskisi haline geldi resim ve videolar.

KeepSafe’nin öne çıkan tüm özelliklerini listeleyecek olursak:

  • Fotoğraf ve Video gizleme desteği
  • Klasör görünümü
  • Kullanımı kolaylaştıran PIN ile şifreleme seçeneği
  • Gizlediğiniz Fotoğrafları dilerseniz KeepSafe uygulaması içerisinden Facebook hesabınızda paylaşabilme
  • Hızlı Gizleme, Gizleme Kaldırma ve Çoklu seçim yapabilme
  • Tam ekran fotoğraf ve video görüntüleyebilme
  • Resimleri slayt şeklinde izleyebilme

KeepSafe ile Android Cihazınızdaki Resimleri Gizleyin ve Şifreleyin Kullanıcı Yorumları:

Melek Sahar: Uzun zamandir boyle bir uygulama ariyordum..ellerinize saglik cok isime yaradi..

Orhan Boluk: Ellerinze saglik cok guzel program olmus tavsiye ederim

Feyza Başar: Uzun zamandir boyle bir uygulama ariyordum..ellerinize saglik cok isime yaradi..

Kübra Torun: Rahat rahat kullanın arkadaşlar virus de yok Allah razı olsun beş yıldız hak yani

Mensur Sulak: Cok iyi her telefonumu degistirdigimde yükleyip kullanırim güzel bi saklama programi

Kadir Atabey: Guzel kullandigim bir program fakat sahte pin olayini neden parali yaptilar anlamadim Umarim tekrar ucretsiz olur

Telefondaki istediğiniz fotoğrafları gizleyebileceğiniz seçip saklayabileceğiniz ve başkalarının görmesini önleyebileceğiniz uygulamaları ve programsız yöntemleri sizlerle paylaştık. Eğer sorun yaşarsanız yorum yaparak bize bildiriniz. Yardımcı olmaya çalışacağız…


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here