Spybot – Search & Destroy

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Spybot – Search and Destroy programı bilgisayardaki spyware ve malware gibi zararlı yazılımları arar, tespit eder ve temizler. Programın tamamen ücretsiz olması ve Türkçe dil desteğine sahip olması ayrı bir avantajı. Bu programı öne çıkaran diğer bir özelliği ise çok hafif olması ve arka planda sessizce çalışarak sizi rahatsız etmeden gelecek saldırılara karşı koruması.

Spybot – Search & Destroy Artıları

Ücretsiz ve güçlü: Diğer malware ve spyware silme programlarının çoğu ücretlidir ama bu program tümüyle bedava olup geniş bir kitle tarafından gelen bağışlarla ayakta durmaktadır. Sıkça yapılan güncellemeler, hızlı tarama özelliği, Sistem ve Dosya Tarama, bağışıklık kazanma, Karantina seviye güncellemesi gibi özellikleri birleştiren bu program son derece güçlü bir araçtır.

Tarihi kökeni: Spybot 1990’lı yıllardan beri ücretsiz bir araç olup, geliştiriciler tarafından devamlı güncellenerek yeni özellikler kazandırılmaktadır. Programı kurduktan sonra sizi kayıt defterinin yedeğini almaya yönlendirecektir. İstediğiniz zaman manuel moddan otomatik koruma moduna geçebilirsiniz. Birçok kullanıcı için Sypbot’un kullanımı çok kolay olup belirlediğiniz saatlerde arkaplanda otomatik olarak çalışıp işini yapar. Ama ileri seviye kullanıcılar için pek çok gelişmiş fonksiyona da sahiptir.

Spybot – Search & Destroy Eksileri

Bazı özellikleri gizlenmiş: Tüm temel araçlar ücretsizdir ve güncellemeler için asla ücret talep etmez. Fakat bazı araçları kilitli olup ödeme karşılığında kullanıma açılır. Telefon taraması, Başlangıç CD Oluşturucusu, Güvenli Dosya Silicisi ve Sistem Onarım aracı bunlar arasında yer alır. Bu özellikler tabi ki o kadar da kritik bir öneme sahip değil.

Bazı araçlar kaldırıldı: TeaTimer gibi uzun süredir favori olan arçlar yeni sürümde yok. Bazı yeni araçlar eklenmiş olsa da, bunların bazıları ücret ödemeyi gerektiriyor. Spybot programı hiçbir zaman bir antivirüs programının yerini tutmaz.

Sonuç Olarak: Spybot – Search & Destroy

Eğer bilgisayarınıza spyware yada malware gibi zararlı yazılımlar bulaşmışsa, ilk iş olarak bu programı indirin. Spybot – Search & Destroy bu konudaki en güvenilir araçtır. Bir problemden şüphelendiğiniz zaman eğer ileride daha büyük soruna yol açmasını engellemek istiyorsanız, hemen bu programı yükleyip bilgisayarı taratın.


Sponsorlu Bağlantılar

menu
menu